nedeľa , 5 apríla 2020
Tenisový Svet / Wimbledon / Po Roland Garros v ohrození koronavírusu aj Wimbledon
Wimbledon
Foto: TASR

Po Roland Garros v ohrození koronavírusu aj Wimbledon

LONDÝN – O odložení či zrušení grandslamového turnaja tenistov vo Wimbledone by sa malo rozhodnúť na budúci týždeň.

V stredu o tom informovalo vedenie All England Clubu, ktoré zvažuje všetky možnosti v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Organizátori budú mať na budúci týždeň mimoriadne rokovanie, kde by mohla padnúť definitíva. Hlavná súťaž vo Wimbledone má odštartovať 29. júna. Podľa predstaviteľov All England Clubu by odloženie podujatia na iný termín mohlo mať vzhľadom na trávnatý povrch výrazné riziká. Turnaj bez účasti divákov kompetentní vylúčili. Turnaj vo Wimbledone sa od svojho vzniku v roku 1877 nehral iba počas dvoch svetových vojen, pripomenula agentúra AP.V plánovanom termíne sa nebude hrať ďalší grandslamový turnaj Roland Garros, preložili ho až na jeseň. Podujatie, ktoré malo odštartovať 24. mája, sa po novom odohrá v dňoch 20. septembra až 4. októbra. O odklade už uvažujú aj organizátori US Open, v New Yorku sa má hrať od 31. augusta do 13. septembra. Momentálne sú pozastavené všetky turnaje ATP i WTA Tour do 7. júna.

Zdroj: TASR

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Wimbledon

Potvrdené, Wimbledon sa poistil proti infekčným chorobám, má dostať vyše 100 miliónov

LONDÝN – Organizátori tretieho grandslamového turnaja sezóny vo Wimbledone sa poistili proti pandémii nového koronavírusu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × two =