Home Audio/video VIDEO Djokovič po finálovej prehre podľahol najsilnejším emóciám: Milujem ťa!

VIDEO Djokovič po finálovej prehre podľahol najsilnejším emóciám: Milujem ťa!

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, Trofej, Wimbledon 2023

LONDÝN – Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa stal prvýkrát víťazom Wimbledonu a získal druhý grandslamový titul v kariére.


Vo finále zdolal v pozícii turnajovej jednotky druhého nasadeného obhajcu trofeje Srba Novaka Djokoviča po takmer päťhodinovej päťsetovej dráme 1:6, 7:6 (6), 6:1, 3:6, 6:4. Vďaka triumfu zostane vlaňajší šampión US Open na čele svetového rebríčka ATP.

Carlos Alcaraz, Novak Djokovič, Trofeje, Wimbledon 2023, Finále
Carlos Alcaraz a Novak Djokovič s trofejami (Foto: TASR/AP – Alberto Pezzali)

Alcaraz odmalička túžil po wimbledonskej trofeji. “Dnes sa mi splnil sen. Aj keby som toto finále prehral, bol by som na seba hrdý. Byť súčasťou wimbledonskej histórie v posledný hrací deň je veľká česť. Po prvom sete som si povedal, že ak nezdvihnem úroveň mojej hry, nemám na centri čo hľadať. Novak pôsobil, ako keby mal 26 a nie 36 rokov, dokázal vybehať aj nemožné. Musel som vynaložiť maximálne úsilie, aby som zápas otočil.

Je výnimočné, že finále sledoval v lóži aj španielsky kráľ Filip VI. s rodinou. Dvakrát ste boli na mojich grandslamových zápasoch a dvakrát som vyhral. Dúfam, že budete chodiť častejšie. Trávu teraz doslova milujem. Nečakal som, že na tomto povrchu dokážem hrať až tak dobre. Asi sa rýchlo učím. Je skvele byť wimbledonským šampiónom a členom All England Clubu,” uviedol Španiel v slávnostnom príhovore.Djokovič uznal, že titul je v správnych rukách. “Musím pochváliť výkon Carlosa. Ukázal kvalitu, za stavu 5:4 a 30:30 v piatom sete predviedol dva skvelé servisy. Myslel som si, že budem mať s tebou problémy iba na harde a na antuke, ale mýlil som sa. Ziskom titulu na turnaji v Queen´s Clube si ukázal, že vieš hrať aj na tráve a teraz si to ešte zdupľoval triumfom vo Wimbledone. Dnes som prehral s lepším hráčom. Musím sa otriasť a posunúť ďalej. Tých finálových zápasov vo Wimbledone som mohol prehrať aj viac, veď pred štyrmi rokmi som proti Rogerovi Federerovi ušiel z dvoch mečbalov. Ďakujem mojej rodine a celému tímu za podporu.”

Novak Djokovič, Trofej, Wimbledon 2023
Novak Djokovič podľahol emóciám (Foto: TASR/AP – Alberto Pezzali)

Podľahol emóciám

Na konci príhovoru Nole pri spomenutí synčeka Stefana, ktorý ho s úsmevom sledoval z hľadiska pri jeho záverečnej reči, podľahol tým najsilnejším emóciám a vyznal mu verejne svoje city: “Milujem ťa.”Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 + thirteen =