Home Audio/video VIDEO Praskli mu nervy: Djokovič spoznal trest za finálový skrat na Wimbledone

VIDEO Praskli mu nervy: Djokovič spoznal trest za finálový skrat na Wimbledone

Novak Djokovič, Trofej, Wimbledon 2023

LONDÝN – Novak Djokovič na rekordnú 24. grandslamovú trofej nedosiahol, keď prehral vo finále Wimbledonu so španielskym talentom Carlosom Alcarazom po päťsetovej bitke a prišiel tak nielen o šancu na ôsmy titul zo slávneho Wimbledonu, ale aj kalendárny grandslam.

Tým mohol vyrovnať rekordéra Federera, ktorý tak má stále na najslávnejšom turnaji najväčší počet grandslamových titulov. Po dvoch vyhratých grandslamoch v tomto roku tak už na ten kalendárny nedosiahne ani v tejto sezóne, podobne ako tomu bolo v roku 2021, kedy vo finále posledného grandslamu sezóny US Open podľahol Rusovi Medvedevovi.

Vo finále to napriek famóznemu nástupu a hladkému zisku prvého setu (6:1) nemal Djokovič s húževnatým mladíkom vôbec jednoduché a viackrát počas zápasu bojoval s frustráciou. Po stratenom podaní v tretej hre rozhodujúceho piateho setu vzplanul na toľko, že o drevený držiak siete roztrieskal svoju raketu a zábery ukázali, že okrem zničenej rakety poškodil aj samotnú tyčku.

Djokovič, ktorý sa počas zápasu viackrát dostal do kontroverzií s rozhodcom, od ktorého dostal varovania a dočkal sa aj bučania od fanúšikov, schytal za svoj emotívny výbuch pokutu osem tisíc dolárov, čo je zhruba 7135 eur, za wimbledonské finále ale zinkasoval šek na 1,175 milióna libier, takže škodný rozhodne nebude.