Home Najdôležitejšie Brutálne úprimný Rafael Nadal pred zápasom s De Minaurom: Veľmi ma prekvapí, ak vyhrám

Brutálne úprimný Rafael Nadal pred zápasom s De Minaurom: Veľmi ma prekvapí, ak vyhrám

by Jaroslav Šípkar
Španielsky tenista Rafael Nadal.

Španiel Rafael Nadal bol brutálne úprimný pred nadchádzajúcim zápasom s Austrálčanom Alexom De Minaurom. Veľmi by ma prekvapilo moje víťazstvo!

Rafael Nadal sa lúči s domácim turnajom v Madride. 22-násobný grandslamový šampión povedal, že ide o jeho poslednú účasť na tomto podujatí. Priznal, že nie je v 100 % forme a že keby bol na tom takto v čase Roland Garros, tak sa obľúbeného grandslamu radšej ani nezúčastní.

V Madride začal suverénnou výhrou so 16-ročným mladíkom Blanchom, ktorému povolil len jedinú hru. “Tréningový” zápas na rozbeh, no teraz má pred sebou podstatne ťažšiu skúšku a tou je Austrálčan Alex De Minaur. “Budem veľmi prekvapený, ak v sobotu vyhrám,” priznal bez okolkov Nadal po výhre s Blanchom.

“Teraz pre mňa nie je to hlavné či vyhrám alebo prehrám. Jedno či dve víťazstvá na mojej kariére nič nezmenia. Nenárokujem si titul v Madride. Sobotňajší zápas je príležitosťou zhodnotiť moju úroveň. Proti De Minaurovi som na turnaji v Barcelone odohral jeden set dobre,“ pripomenul Španiel svoju nedávnu prehru so svetovou jedenástkou.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two + 20 =