Home Najdôležitejšie Marián Vajda o možnej príčine rozpadu spolupráce Djokoviča s Ivaniševičom a dôvod trápenia Srba

Marián Vajda o možnej príčine rozpadu spolupráce Djokoviča s Ivaniševičom a dôvod trápenia Srba

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič, Marián Vajda

Slovenský tréner Marián Vajda prehovoril o konci spolupráce Novaka Djokoviča s Goranom Ivaniševičom. Toto bol podľa neho možný dôvod. A čo stojí za tohtoročným trápením Srba?

Marián Vajda v minulosti dlhé roky úspešne viedol 24-násobného grandslamového šampióna Novaka Djokoviča. Koniec jeho spolupráce s trénerom Goranom Ivaniševičom ho prekvapil.

“Nečakal som to. Čítal som o tom v novinách ako každý iný, takže môj názor môže byť založený len na tom, čo som čítal. Bol som však dosť prekvapený, pretože v posledných rokoch bol Novak spokojný s Ivaniševičom, Goran bol súčasťou tímu. Možno je tlak, ktorý musia tréneri znášať, pre Ivaniševiča príliš únavný. Ale nie som si tým istý,“ cituje Mariána Vajdu Ubitennis.

Goran Ivaniševič bol pôvodne súčasťou tímu Vajdu a Djokoviča, mal na starosti zlepšovanie servisu srbského tenistu. Po odchode Vajdu sa stal Chorvát hlavným trénerom Novaka.

Marián Vajda tiež hovoril o hlavnej motivácii a veľkom cieli Novaka Djokoviča. A zamyslel sa aj nad príčinou Srbovho tohtosezónneho trápenia. Je polovica apríla a Djokovič zatiaľ nezískal jediný titul v tejto sezóne. Dokonca ešte ani raz nebol vo finále! Na Australian Open v semifinále stroskotal na Sinnerovi, v Indian Wells ho v treťom kole zaskočil Nardi a na antuke v Monte Carle dostal stopku v semifinále od Ruuda.

“Myslím si, že Novak sa snaží prispôsobiť a nájsť správnu rovnováhu. Nemôže hrať všetky turnaje za sebou ako kedysi. Kalendár ATP je príliš nabitý, musí si vybrať. Najväčšou motiváciou sú pre neho grandslamové turnaje a olympijské hry,” ozrejmil slovenský tréner.

“Preto si potrebuje nájsť čas na prípravu na ne a nie na iné turnaje. Skutočnou otázkou je, či dokáže vyhrať s touto novou metódou. Pretože ak hráte menej turnajov, môžete prísť menej pripravení ako tí, ktorí odohrali viac,” zamýšľa sa skúsený odborník.

Novak Djokovič oslávi v máji 37. narodeniny, no podľa Vajdu stále dokáže držať krok s mladými hviezdami nastupujúcej generácie, ako napríklad Jannik Sinner či Carlos Alcaraz.

“Novak však vie, ako na to. Je veľmi šikovný a nikto z nových špičkových hráčov nemá také skúsenosti, aj keď hovoríme len o jeho skúsenostiach z hľadiska veku. Vlani navyše vynechal niekoľko dôležitých turnajov, ako napríklad Masters v Indian Wells a Miami, no potom vyhral Roland Garros, dostal sa do finále Wimbledonu a vyhral US Open.”Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 5 =