Home Audio/video VIDEO Ďalšia česká radosť v Londýne: Strýcová sa s milovaným Wimbledonom rozlúčila najlepším možným spôsobom

VIDEO Ďalšia česká radosť v Londýne: Strýcová sa s milovaným Wimbledonom rozlúčila najlepším možným spôsobom

by Majo Malinovský
Hsieh Su-Wej, Barbora Strýcová, Wimbledon 2023, Štvorhra, Trofej

LONDÝN – Vo štvorhre žien na grandslamovom turnaji vo Wimbledone triumfovala taiwansko-česká dvojica Hsieh Su-Wej, Barbora Strýcová.


V nedeľnom finále zvíťazila nad austrálsko-belgickým párom Storm Hunterová, Elise Mertensová 7:5, 6:4.

Hsieh Su-Wej, Barbora Strýcová, Wimbledon 2023, Štvorhra, Trofeje, Elise Mertensová, Storm Hunterová
Hsieh Su-Wej (vľavo), Barbora Strýcová (druhá vľavo), Storm Hunterová a Elise Mertensová (vpravo) s trofejami po deblovom finále (Foto: TASR/AP – Kirsty Wigglesworth)

Duo získalo na Wimbledone spolu druhý titul, uspelo už v roku 2019. Tridsaťsedemročná Taiwančanka má z dvorcov All England Clubu celkovo štyri tituly, pred dvoma rokmi sa tešila spolu s Mertensovou a ešte v roku 2013 aj s Číňankou Pcheng Šuaj. S tou vyhrala v roku 2014 aj Roland Garros, pričom túto sezónu na rovnakom podujatí triumfovala s inou Číňankou Wang Sin-jü.Rovnako stará Strýcová sa vrátila na kurty po materskej pauze a už avizovala, že prebiehajúca sezóna bude pre ňu posledná. “Nemohla som si priať lepší koniec. Prežívam emocionálnu bombu. Wimbledon je môj najobľúbenejší turnaj. Tie dva týždne som si neskutočne užila. Ďakujem Su-Wej za podporu,” vyhlásila Strýcová priamo na kurte podľa idnes.cz.  

Hsieh Su-Wej, Barbora Strýcová, Wimbledon 2023, Štvorhra, Trofej
Hsieh Su-Wej a Barbora Strýcová s víťaznými trofejami (Foto: TASR/AP – Kirsty Wigglesworth)

ženy – štvorhra – finále: Hsieh Su-Wej, Barbora Strýcová (Taiwan/ČR) – Storm Hunterová, Elise Mertensová (Austr./Belg.-3) 7:5, 6:4

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two + nine =