Home Najdôležitejšie Andy Roddick: Málo sa o tom hovorí, ale Nadal a Djokovič sa môžu stretnúť už v prvom kole

Andy Roddick: Málo sa o tom hovorí, ale Nadal a Djokovič sa môžu stretnúť už v prvom kole

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič, Rafael Nadal

Andy Roddick si myslí, že Rafael Nadal napriek všetkému môže patriť k favoritom na Roland Garros. A dodáva: Málo sa o tom hovorí, ale on a Novak Djokovič sa môžu stretnúť už v 1. kole.

Bývalá svetová jednotka a šampión US Open 2003 Andy Roddick si myslí, že ak bude Španiel Rafael Nadal zdravý, môže byť jedným z favoritov na obľúbenom grandslamovom Roland Garros. Nadal sa prvýkrát od januára objavil na kurtoch na antukovom turnaji v Barcelone, kde hladko zdolal Taliana Cipollu, no následne nestačil na Austrálčana De Minaura.

“Akékoľvek zranenie odteraz môže byť jeho posledným,” hovoril Andy Roddick o Nadalovi vo svojom podcaste Served with Andy Roddick. “Stále si myslím, že ak Nadal bude hrať a zostane zdravý na dvoch-troch turnajoch, určite sa stane jedným z favoritov na Roland Garros.”

“Navyše sa o tom teraz málo hovorí, ale bude nenasadeným hráčom. Rafa a Novak by sa teoreticky mohli stretnúť už v prvom kole,” naznačil možnosť zaujímavej konfrontácie dvoch legiend s najvyšším počtom grandslamových trofejí v dvojhre v tenisovej histórii. Novak Djokovič ich získal 24 a Rafael Nadal o dve menej.

“Môžem povedať len toľko, že keby som bol jedným z najvyššie nasadených, nechcel by som hrať zápas prvého kola proti chlapíkovi, ktorý tento turnaj vyhral 14-krát,“ dodal Američan.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × 2 =