Carlos Alcaraz, Novak Djokovič, Wimbledon 2023, Finále
Novak Djokovič a Carlos Alcaraz (Foto: TASR/AP - Kirsty Wigglesworth)

Novak Djokovič o Alcarazovi: Skombinoval to najlepšie zo mňa, Nadala a Federera

Novak Djokovič o Carlosovi Alcarazovi, ktorý ho zdolal vo finále grandslamového Wimbledonu. Má to najlepšie zo mňa, Nadala a Federera!


Neuveriteľná a strhujúca päťsetová bitka vo finále Wimbledonu, po ktorej ruky nad hlavu zdvihol Španiel Carlos Alcaraz. Nedovolil Novakovi Djokovičovi rozšíriť svoju rekordnú zbierku grandslamových trofejí a zabránil mu v zisku prvého kalendárneho Grand Slamu.

Srb na tlačovej konferencii po finálovom súboji vyzdvihol silu Alcaraza a hovoril o tom, že mladý Španiel kombinuje to najlepšie z neho, Nadala a Federera. „Carlosova hlavná zbraň? Za posledný rok všetci hovorili o tom, ako prevzal rôzne prvky svojej hry od Rogera, Rafu a mňa. Súhlasím. V skutočnosti si z nás troch zobral to najlepšie.”

„Vo veku 20 rokov má mentálnu húževnatosť a vyspelosť. Je to pôsobivé. Má mentalitu španielskeho býka, ktorú tvorí túžba po víťazstve, bojovný duch a neuveriteľná obrana – to všetko sme videli za tie roky od Rafu. A jeho bekhend je podobný môjmu. Obojručný bekhend, obrana, schopnosť prispôsobiť sa. Toto sú moje silné stránky už dlhé roky. On to má tiež,” hodnotil svojho finálového premožiteľa Novak Djokovič.

„Aby som bol úprimný, nikdy som nehral proti takému tenistovi, ako je on. Roger a Rafa majú svoje silné a slabé stránky a Carlos je perfektný hráč. Úžasná schopnosť prispôsobiť sa je kľúčom k tenisovej dlhovekosti a úspešnej kariére na všetkých typoch kurtov,” vyzdvihol Djokovič na Alcarazovi, že je výnimočný na všetkých typoch povrchov.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 + 16 =