Foto: TASR

Kto vyhrá US Open? Časť 1. – muži

Mužská dvojhra posledného Grand Slamu sezóny bola vlani jedno veľké sklamanie. Chýbali hviezdy, ďalšie mali ďaleko do top formy a Rafael Nadal nečelil cestou za titulom ani jednému hráčovi elitnej 25-ky. Tento rok je však všetko inak. Veľké mená sú späť a po prípravných turnajoch je tipovať favorita takmer nemožné. Ako to teda dopadne?

1. štvrtina

Nadal dostal pomoc tenisových bohov aj tento rok. S Djokovičom, Wawrinkom, Murraym, Raoničom a ďalšími hviezdami bez svojho tradičného nasadenia sa črtalo viac než dosť ťažkých prekážok. Všetky však skončili v iných častiach „pavúka“. Jediné ťažšie prekážky v „Rafovej“ štvrtine sú tak lúčiaci sa David Ferrer – aj to viac kvôli sentimentu ako reálnej hrozbe, Kyle Edmund, trápiaci sa Thiem, či obľúbený Anderson. Čiže žiadny problém.

Semifinalista: Rafael Nadal

Zaujímavé zápasy: Tých je v tejto časti naopak viac než dosť. Nadal – Ferrer, Thiem – Bašič, M. Zverev – Fritz, či Chardy – Rubľov. Najviac však trčí súboj budúcich kanadských hviezd Šapovalov – Auger-Aliassime. Chlapci si ho pokojne môžu o pár rokov zopakovať v newyorskom finále.

Slováci: Lukáš Lacko dostal zas jeden zo svojich typických žrebov. V prvom kole by ešte mohol zvládnuť trápiaceho sa Pospíšila, ale Nadal v druhom bude takmer určite znamenať stopku.

2. štvrtina

Táto časť naopak favorita nemá. Rebríčkovo je ním trojka Juan Martín del Potro, ale s jeho tradičnými kondičnými problémami, zápasmi na 3 víťazné sety a množstvom prekážok v ceste, by som stávkoval opatrne. Už v treťom kole môže naraziť na vracajúceho sa Murrayho a zastaviť ho môže aj ktokoľvek z partie Tsitsipas, Čorič, Isner, Raonič, Dimitrov, Wawrinka. Predovšetkým Stan sa čím ďalej viac začína podobať na svoje staré ja a pokiaľ zvládne ťažký rozbeh, bude veľmi nebezpečný.

Semifinalista: Stan Wawrinka

Zaujímavé zápasy: Stačí spomenúť jediný. Dimitrov – Wawrinka v prvom kole? Čo viac si želať. Na Wimbledone dostal bulharský favorit lekciu, ale v posledných týždňoch hrajú obidvaja v oveľa lepšej forme. Otvárací zápas turnaja na centri sľubuje veľkú tenisovú lahôdku.

3. štvrtina

Celý svet čaká na prvý naozaj dobrý Grand Slam v podaní Alexandra Zvereva, ale napriek štvorke pri jeho mene a ultra ľahkému žrebu, to zrejme nebude ani tu v New Yorku. Najťažší súper v prvých štyroch kolách mu hrozí v podobe utrápeného Nišikoriho alebo Schwartzmana. Marin Čilič na opačnej strane jeho štvrtiny však na vypadnutie pred semifinále pokojne stačí.

Semifinalista: Marin Čilič

Zaujímavé zápasy: V tejto sekcii ich veľa nie je. Na svoje si prídu aspoň fanúšikovia tvrdého servisu v zápase Čilič – Copil. Marin občas máva pomalšie rozbehy a tento rok by sa mu to nemuselo vyplatiť.

4. štvrtina

To najzaujímavejšie si US Open nechalo na poslednú štvrtinu. Všetci s napätím čakali, kto z top hráčov dostane Čierneho Petra v podobe Novaka Djokoviča. Šťastíčko tentoraz neprialo Rogerovi Federerovi. A to hneď niekoľkonásobne. Už v prvých štyroch kolách totiž bude musieť čeliť nevyspytateľným prekážkam v podobe Paira, Kyrgiosa a Čchunga. Vlani v Austrálii si Švajčiar spravil z ťažkej cesty výhodu a rozohral sa k skvelým výkonom. So súčasnou formou a Djokovičovým ľahučkým žrebom to však pre Rogera vyzerá skôr na ďalšie americké sklamanie.

Semifinalista: Novak Djokovič

Zaujímavé zápasy: Paradoxne najnepríjemnejšieho súpera celej svojej osminky dostal Djokovič hneď v prvom kole. Maďar Fucsovics sa stále zlepšuje a v januári ukázal, že vie zahrať dobre aj na Grand Slame. Aspoň set by pokojne získať mohol.

Finalisti: Nadal – Djokovič

Víťaz: Novak Djokovič

About Michal Pokrivka

Check Also

Norbert Gombos

Tenisové tipy (30.9.): Ďalší grandslamový triumf Gombosa?

BRATISLAVA – Aj dnes vám tradične prinášame trojicu tipov, v ktorých nechýba vystúpenie Norberta Gombosa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen + two =