Home Najdôležitejšie Andy Roddick: Obávam sa, že Rafael Nadal dopadne ako Roger Federer

Andy Roddick: Obávam sa, že Rafael Nadal dopadne ako Roger Federer

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal, ATP Brisbane

Andy Roddick vyjadril obavy, že Rafael Nadal má pred sebou podobný osud ako jeho odveký rival Roger Federer.

Rafael Nadal sa chcel v roku 2024 rozlúčiť s kariérou, ale pre zdravotné problémy to nevychádza podľa predstáv. Andy Roddick v tom vidí určitú podobnosť s Rogerom Federerom v roku 2022. Tomu tiež záver kariéry výrazne poznačili problémy s kolenom, pre ktoré skončil skôr, ako pôvodne plánoval.

Rafael Nadal sa v januári vrátil na súťažné kurty po takmer ročnej prestávke. Na turnaji v Brisbane prekvapil solídnou formou, keď vyhral úvodné dva zápasy bez straty setu. No v súboji s Jordanom Thompsonom, aj vinou zranenia boku, nevyužil mečbaly a s turnajom sa rozlúčil. Nasledovala ďalšia dlhá prestávka.

Španiel sa koncentroval na svoju obľúbenú antukovú časť sezóny. Všetko smeroval k návratu na turnaji Masters v Monte Carlo. Ale tentoraz mu plány zmarilo zranenie chrbta, ktoré mu znemožnilo plnohodnotne podávať. Už je späť v tréningu, pripravuje sa na svoj návrat v Barcelone.

Podobný scenár zažil Roger Federer v roku 2022. Chcel sa rozlúčiť na obľúbenom grandslamovom Wimbledone. Ale liečba kolena sa nevyvíjala tak, ako sa predpokladalo a napokon sa legendárny Švajčiar rozlúčil na jeseň na Laver Cupe.

“Roger odišiel do dôchodku na Laver Cupe, asi by to nepovedal nahlas, ale Roger chcel skončiť na Wimbledone alebo US Open. Chcel tam hrať. Chcel to urobiť, chcel povedať zbohom, stalo sa to. Máme pocit, že sa blížime k realite pre Rafu,“ povedal Roddick v podcaste Served with Andy Roddick.

“Vzadu v mojej mysli mám nádej, že bude zdravý a nemusí byť zdravý 52 týždňov, potrebuje byť zdravý dva mesiace. Napríklad, len to spáliť, dať do toho všetko, vziať všetky lieky proti bolesti, ktoré si musí vziať a odohrať aspoň jeden turnaj.”

Andy Roddick si myslí, že Rafael Nadal smeruje svoju rozlúčku na obľúbený Roland Garros. “Samozrejme, chce sa rozlúčiť na Roland Garros, mrzelo by to, keby tam nemohol hrať. Musím si myslieť, že ak trénuje ale nedá sa mu dobre podávať, stále si myslím, že to na Roland Garros skúsi.”Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen + 6 =