Home Najdôležitejšie Bývalý taliansky tenista: Sinner a Alcaraz sú ako Federer a Nadal

Bývalý taliansky tenista: Sinner a Alcaraz sú ako Federer a Nadal

by Jaroslav Šípkar
Carlos Alcaraz, Jannik Sinner, ATP Indian Wells, BNP Paribas Open

Podľa bývalého talianskeho tenistu Paola Bertolucciho sú Jannik Sinner a Carlos Alcaraz ako Roger Federer a Rafael Nadal. Vysvetľuje prečo.

Bývalý taliansky tenista Paolo Bertolucci je toho názoru, že súčasná rivalita medzi Jannikom Sinnerom a Carlosom Alcarazom pripomína legendárnu rivalitu medzi Rogerom Federerom a Rafaelom Nadalom.

“Alcaraz sa narodil na antuke a Sinner nie, to sa určite počíta. Carlos je prirodzenejší a vzhľadom k jeho technickej úplnosti je favoritom ak má svoj deň alebo turnaj,” hovoril Bertolucci pre Fanpage.

“Po závere roka môžeme povedať, že Jannik je racionálnejší a konkrétnejší, zatiaľ čo Alcaraz má šialené vrcholy, ktoré možno Sinner v ten deň nedosiahne, ale je menej duševne silný a menej konkrétny, pretože potrebuje šou, potlesk davu,” porovnával Bertolucci Taliana Sinnera so Španielom Alcarazom.

“Trochu ako predtým, keď konkrétnosťou bol Španiel a veľkoleposťou zas Federer. A tak je to správne, pretože inak by sme boli všetci rovnakí.”

Paolo Bertolucci hovoril tiež o tom, že antuka je pre Jannika Sinnera najhorším povrchom a na Roland Garros to môže mať náročnejšie ako na iných grandslamových turnajoch.

“Ak sa pozrieme na to detailnejšie, to najlepšie ponúka na tvrdých kurtoch. Stráca 5 % na tráve a 10 % na antuke,” myslí si bývalý taliansky tenista. “Robiť predpovede je veľmi ťažké, po Paríži budeme múdrejší. Jannik sa musí prispôsobiť, niekto sa antuke prispôsobil automaticky, pre iných to bolo iné. Federer mal vždy na antuke ťažkosti, zatiaľčo Nadal mal viac problémov na tráve, je to subjektívne.”Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − 7 =