Home Najdôležitejšie Ex-finalista Roland Garros: Novak Djokovič je starší a pomalší, stráca elán. Mladíci sa ho boja čoraz menej

Ex-finalista Roland Garros: Novak Djokovič je starší a pomalší, stráca elán. Mladíci sa ho boja čoraz menej

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič, ATP Indian Wells

Bývalý finalista grandslamového Roland Garros Francúz Henri Leconte hovoril o tom, ako Novak Djokovič podľa neho stráca dominanciu a mladíci Jannik Sinner či Carlos Alcaraz sa ho boja čoraz menej.

Všetky pohľady sa upierali na to, ako Novak Djokovič odštartuje antukovú sezónu. Nemal za sebou tento rok dobré výsledky. V semifinále Australian Open nestačil na Sinnera, v treťom kole v Indian Wells mu nečakanú stopku pripravil Nardi. Nedávno sa navyše 36-ročný Srb rozhodol ukončiť spoluprácu s chorvátskym trénerom Goranom Ivaniševičom.

Rekordný 24-násobný grandslamový šampión ale odštartoval v Monte Carlo úplne suverénne, keď s Romanom Safiullinom stratil len tri hry (6:1 6:2). V nasledujúcom kole ho čaká Talian Lorenzo Musetti. Napriek kvalitnému výkonu v prvom tohtoročnom antukovom zápase si legendárny bývalý finalista Roland Garros Francúz Henri Leconte myslí, že Novak Djokovič postupne stráca svoju dominanciu.

“Mladá generácia je dominantná od minulého roka, ale musí dokázať, že dokáže zostať na najvyššej úrovni. Sinner vyhráva a podporuje to výnimočným začiatkom sezóny. Djokovič je stále tu, ale je starší a pomalší. Stratil niečo zo svojho elánu. Mladí hráči sa ho boja čoraz menej, pretože majú pocit, že Novakova dominancia je krehká. Všetko sa postupne mení,“ cituje Monaco Matin legendárneho Francúza.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 − 3 =