Home Najdôležitejšie Famózna Kužmová zavŕšila úspešný deň slovenských tenistov na turnaji v New Yorku

Viktória Kužmová

NEW YORK – Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila do finále kvalifikácie na turnaji WTA v americkom New Yorku. V prvom kole ako pästnásta nasadená zdolala Belgičanku Greetje Minnenovú v dvoch setoch 7:6, 6:2. V boji o postup do hlavnej súťaže sa stretne s Američankou Ann Li.

Po úspešnom vstupe mužského dua do turnaja v Cincinnati, slovenských priaznivcov nesklamala ani 84. hráčka sveta Viktória Kužmová, ktorá porazila favorizovanú Belgičanku Minnenovú za hodinu a dvadsaťjeden minút 5:7 a 2:6.

Kužmová si od úvodu zápasu pomáhala svojim servisom. V treťom game dokázala po prvýkrát brejknúť jej belgickú súperku a až do stavu 4:5 si obe hráčky dokázali držať svoj servis. Slovenská hráčka za stavu 4:5 podávala na víťazstvo v sete, ale Minnenovej sa podarilo prvýkrát v zápase prelomiť podanie našej tenistky. Kužmová kontrovala najlepšou možnou alternatívou a v ďalšej hre opäť brejkla Belgičanku a víťazstvo v prvom sete si postrážila.

Druhý set mal podstatne jasnejší scenár. Kužmová rýchlo viedla 0:4 a na tento moment už nedokázala Minnenová zareagovať a prehrala 2:6.

Uspeli aj obaja slovenskí zástupcovia v kvalifikácii dvojhry turnaja ATP. Norbert Gombos si v úvodnom kole v Cincinnati poradil s 23. nasadeným Talianom Stefanom Travagliom v troch setoch 7:6 (6), 4:6, 6:4 a vo finále kvalifikácie narazí na Soonwoo Kwona z Kórejskej republiky.

Andrej Martin vyradil ďalšieho talianskeho tenistu, osemnásteho nasadeného Gianlucu Magera po výsledku 6:2, 7:5 a o postup do hlavnej súťaže zabojuje v piatok proti Lloydovi Georgeovi Harrisovi z JAR.