Home Najdôležitejšie Prísne opatrenia na US Open: Tenisti budú pod drobnohľadom aj na hoteli

Prísne opatrenia na US Open: Tenisti budú pod drobnohľadom aj na hoteli

by Roderik Pastier
US Open, logo

NEW YORK – Dodržiavanie odstupov a nosenie rúšok bude na blížiacom sa US Open kontrolovať až 40 ľudí, rozdelených do dvoch smien. Veľmi prísne opatrenia budú aj v šatniach a ďalších spoločných priestoroch.


Americká tenisová asociácia (USTA) kúpila pre všetkých aktérov viac ako pol milióna rúšok. Všetci hráči po príchode do jedného z dvoch oficiálnych hotelov alebo prenajatých domov budú musieť absolvovať dva testy v rozmedzí 48 hodín. Po tom prvom nesmú tenisti ani ich tréneri opustiť svoju izbu.

„Ak by niektorí z hráčov opustil svoju izbu, bude tam ochranka, ktorá ich pošle späť,” povedal zástupca USTA Daniel Zausner. Testovať sa bude i priebežne. Pozitívny výsledok znamená vylúčenie hráča z turnaja.

Šatne na centrálnom kurte Arthura Ashe majú kapacitu až 300 ľudí, ale tentokrát ich tam bude môcť byť len desatina. A len tenisti, žiadni tréneri alebo iní členovia realizačného tímu.„Je to pre nich veľké negatívum. Sú zvyknutí oddychovať v šatni a v ďalších priestoroch pre hráčov, tráviť čas s inými tenistami. To sa v aktuálnej situácii nemôže stať,” popísal Zausner ďalšie opatrenia, ktoré majú minimalizovať riziko nákazy koronavírusom.

„Hráči by si mali pripadať ako na US Open, možno i na lepšom než ako bol ten minuloročný,” dodal Zausner.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 + 9 =