Home Audio/video VIDEO Slovenská fantázia v New Yorku: Martin aj Gombos vyradili vyššie postavených talianskych favoritov

VIDEO Slovenská fantázia v New Yorku: Martin aj Gombos vyradili vyššie postavených talianskych favoritov

by Majo Malinovský
Andrej Martin

NEW YORK – Skvelý vstup do kvalifikácie na turnaji v New Yorku, ktorý je prípravou na nadchádzajúci US Open zažila dvojica slovenských tenistov. Andrej Martin aj Norbert Gombos v úvodnom vystúpení vyradili favorizovaných talianskych súperov, pričom druhý menovaný to zvládol aj napriek vynútenému ošetreniu.


Ako prvý zo slovenského dua sa z postupu do finále kvalifikácie radoval Andrej Martin, ktorý je aktuálnou slovenskou jednotkou. 96. hráč sveta mal proti sebe favorizovaného talianskeho súpera Gianlucu Magera, ktorý je v rebríčku ATP o 17 pozícii vyššie ako Slovák.

Martin pohodlne získal úvodné dejstvo (6:2), ale v druhom si prehral hneď svoj druhý servis a zdalo sa, že to nebude mať také jednoduché. Slovenský hráč ale zodvihol hlavu a v ďalšom priebehu už nestratil podanie ani raz, naopak sám dvakrát brejkol talianskeho súpera a po triumfe 7:5 sa radoval z postupu do kvalifikačného finále, v ktorom si zmeria sily s Harrisom, ktorý na úvod zdolal Mikaela Ymera.https://www.youtube.com/watch?v=UmqqtaTwzKE
Video: Youtube

Gombos to zvládol aj napriek ošetrovaniu

Slovenskú radosť v New Yorku ešte podčiarkol postup Norberta Gombosa, ktorý to ale proti talianskemu favoritovi nemal vôbec jednoduché. Po vyhratom tajbrejku úvodného setu viedol síce s nasadenou 23. Stefanom Travagliom o brejk aj v druhom dejstve (4:3), ale potom prehral tri hry po sebe (dve vlastné podania) a set sa stal korisťou Taliana (6:4).Po čistej hre talianskeho súpera na úvod rozhodujúceho setu sa evidentne rozhodený Gombos dal ošetrovať a vôbec to s ním nevyzeralo ružovo. Na podaní stratil úvodné dva fiftíny, ale čiernu sériu prehratých gemov napriek tomu dokázal ukončiť a to bolo zrejme kľúčové. Vzápätí Taliana brejkol a aj keď si ešte neskôr vymenili prelomienie podaní, Slovák sa napokon radoval zo zisku tretieho setu (6:4). Vo finále kvalifikácie sa Gombos predstaví proti nasadenej dvanástke Kwonovi, ktorý si v úvodnom trojsetovom dueli poradil so Seppim.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

7 + eighteen =