Home Audio/video VIDEO Medvedev sa blysol famóznym obratom: V Rotterdame zdolal Sinnera a získal ďalší titul

Daniil Medvedev

ROTTERDAM – Ruský tenista Daniil Medvedev sa stal víťazom dvojhry na halovom turnaju ATP v Rotterdame. Vo finále zdolal v pozícii nasadenej šestky Taliana Jannika Sinnera 5:7, 6:2, 6:2.

Daniil Medvedev sa v Rotterdame predstavil prvýkrát od prehry v treťom kole Australian Open a po prehratom úvodnom sete s Alejandrom Davidovičom Fokinom dominoval. V nasledujúcich ôsmich setoch stratil len 17 gemov a proti obhajcovi titulu Felixovi Augerovi-Aliassimemu si pripísal prvý tohtoročný skalp hráča TOP 10 a celkovo postúpil do svojho 28. finále.

V ňom čelil rozbehnutému Jannikovi Sinnerovi, ktorý minulý týždeň triumfoval v Montpellieri, v Rotterdame vyradil bývalého šampióna Stana Wawrinku a Stefanosa Tsitsipasa, proti ktorému získal najcennejší skalp v kariére, a neprehral už sedem zápasov v rade.

Dvadsaťsedemročný Medvedev vyhral všetky štyri súboje s Talianom, ktorý je od neho o šesť rokov mladší, a uspel aj na piaty pokus. Opäť v hale. Hoci prehral úvodný set, po dvaapolhodinovej bitke otočil vývoj a zvíťazil 5:7, 6:2, 6:2.

Finalisti ponúkli divákom množstvo dlhých výmen, ktoré sa častejšie končili nevynútenou chybou ako víťazným úderom.

“Hral som tu prvýkrát v roku 2018 a hneď sa mi to tu páčilo,” povedal Medvedev, ktorý si v Rotterdame vylepšil bilanciu na 10-4. Napriek tomu sa posledné dva štarty pre neho skončili vždy v prvom kole. “Rád sa sem vraciam. Posledné dva zápasy, ktoré som tu odohral, boli hrozné, takže som rád, že som si tento rok zlepšil skóre.”