Home Najdôležitejšie Dvojnásobná slovenská radosť v Turecku: Zelníčková aj Lánik vybojovali ďalšie tituly

Dvojnásobná slovenská radosť v Turecku: Zelníčková aj Lánik vybojovali ďalšie tituly

by Majo Malinovský
Natalia Siedliská, Radka Zelníčková, W15 Antalya

ANTALYA – Slovenský tenista Tomáš Lánik získal deblový titul na antukovom turnaji ITF M15 v tureckej Antalyi s celkovou dotáciou 15-tisíc USD.

Slovenský tenista sa radoval po boku českého parťáka Jiřího Barnáta, keď si v pozícii najvyššie nasadeného páru poradili vo finále s bulharsko-rakúskou dvojicou Dinko Dinev, Matthias Ujvary za hodinu aj tri minúty 6:4, 6:1. Víťazi si k titulu pomohli piatimi esami a využili päť z ôsmich brejkbalov, ich fináloví súperi len jediný z troch.

Pre dvadsaťjedenročného Lánika je to už piaty deblový titul na okruhu ITF, tretí v tomto roku. S českým parťákom sa zo zisku deblovej trofeje radovali v Turecku aj minulý týždeň.Z titulu sa radovala aj Zelníčková

V Antalyi sa okrem Lánika zo zisku deblového titulu radovala aj Radka Zelníčková. Po boku Nemky Natalie Siedliskej potvrdili post turnajových jednotiek a cestou do finále nestratili ani jediný set. V súboji o titul si poradili s marocko-švajčiarskym tandemom Aya El Aouiová, Alina Granwehrová za hodinu aj 14 minút dvakrát 6:2. Víťazky využili šesť z jedenástich brejkbalov, porazené finalistky iba dva z ôsmich.

Stále iba 20-ročná slovenská reprezentantka, ktorá v marci získala svoj prvý singlový titul medzi ženami, získala už svoj deviaty titul vo štvorhre, štvrtý v tomto roku. Okrem toho má na svojom konte aj dve turnajové prvenstvá vo dvojhre.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × two =