Home Názory Slovenský týždeň: Rybáriková nesklamala, Škamlová potešila

Slovenský týždeň: Rybáriková nesklamala, Škamlová potešila

by Michal Pokrivka

Uplynulý týždeň nebol hodmi z hľadiska titulov, ale predsa sa našli. Chantal Škamlová i Alex Molčan zdvihli nad hlavu cennú trofej a rozhodne nesklamala ani Magdaléna Rybáriková.

Rybáriková na veľkej scéne nesklamala

Magdaléna Rybáriková bojovala na WTA Premier 5 turnaji v Montreale. S Češkou Barborou Strýcovou patria medzi variabilnejšiu časť širšej špičky. Ich zápasy sú vždy vyrovnané a platilo to znova. Strýcová dokonca servovala na postup, ale Magda húževnatým prístupom vydrela víťazstvo 3:6, 7:6(6), 6:2.

Dobre začala aj proti Francúzke Caroline Garciovej. Favoritka si však postupne zvykla na jej zmeny rytmu a po troch setoch postúpila. Naša tenistka smútiť nemusí, zahrala svoj štandard a prehra bola spôsobená zlepšením súperky.

Kližanova séria sa skončila

Martin Kližan pricestoval ako šampión z Kitzbühelu na challenger do nemeckého Pullachu. Ten má tiež svoju nadmorskú výšku nad 500 metrami, a tak bol prechod pomerne plynulý. Martin zvládol aj svoj častý vnútorný boj s motiváciou. Hrať challenger po titule z ATP podujatia nie je ľahké. Ale pokračoval kontinuálne vo výborných výkonoch.

Najskôr si to odniesol Španiel Ricardo Ojeda Lara, potom Poliak Kamil Majchrzak, vo štvrťfinále aj talentovaný Mikael Ymer zo Švédska. V boji o finále to nevyšlo proti domácemu Janovi-Lennardovi Struffovi. Nemecký dlháň ťažil z nadmorskej výšky, kde mu podanie lietalo rýchlejšie a aj vyšší odskok nahrával jeho agresívnym úderom, predovšetkým z forhendovej strany. Každá séria má svoj koniec a „Kližo“ musí byť s poslednými týždňami spokojný.

V Nemecku vynikla Škamlová

Na 60-ke v nemeckom Hechingene to dlho nevyzeralo dobre. Michaela Hončová nemala šancu v 1. kole proti domácej Anne Zajovej, Rebecca Šramková nezvládla ťažký boj proti Chiare Schollovej z USA. Keďže Chantal Škamlovú stopla vo finále eliminácie Ruska Varvara Flinková, mal to byť neúspešný turnaj.

Ale nebol. Práve sympatická Chantal si potvrdila, že sústredenie na štvorhru má opodstatnenie. Spojila sily s Ruskou Polinou Monovovou a dokráčali až k titulu. Je skoro na nejaké závery, ale banskobystrická rodáčka už klope na dvere top 100 a v budúcej sezóne sú reálne štarty na Grand Slamoch. Miška Hončová vypadla po boku Talianky Giulie Gattovej-Monticonovej v semifinále. Bola to slovenská vendeta ako sa patrí. Chantal a jej partnerka totiž zdolali vo finále kirgizsko-gruzínsky pár Ksenia Palkinová/Sofia Šapatavová, ktorý vyradil Hončovú s Gatovou-Monticoneovou.

Zlochová s ďalším pekným výsledkom, Mihalíková v debli nesklamala

Zuzana Zlochová je stále na thajskej šnúre a na 25-ke v Nonthaburi nesklamala. V 1. kole porazila kvalitnú Austrálčanku Naikthu Bainsovú a zastavila ju až vo štvrťfinále Barbora Štefková – česká účastníčka hlavnej súťaže Wimbledonu.

Tereza Mihalíková sa vo dvojhre trápi. Na 25-tisícovom turnaji v belgickom Koksijde prehrala siedmy zápas za sebou, keď ju zdolala Eléonora Molinarová  z Luxemburska. Po boku Dey Herželašovej z Bosny a Hercegoviny hrala aspoň finále štvorhry. Aj ona sa výrazne profiluje ako deblistka, no pre víťazku juniorského Australian Open je ešte mnoho priestoru na zlepšenie singlových výsledkov. Potenciál totiž má a v Trnave je v dobrých rukách.

Martina Husárová a Viktória Surová stroskotali na 15-ke v rumunskom Arade v 1. kole.

Molčan zavŕšil hetrik

Spôsob, akým sa po problémoch so zápästím vrátil Alex Molčan, je ťažko uveriteľný. Za tri týždne ovládol tri domáce ITF Futures turnaje. V semifinále „dusil“ elitného britského juniora Jacka Drapera, až napokon vzdal. Vo finále nedal šancu Čechovi Petrovi Nouzovi. Momentálne si Alex zaslúži oddych, no bude zaujímavé sledovať jeho vývoj. Doma ukázal, že ITF okruh už prerástol. Je čas ukázať kvalitu na challengeroch. Dá sa trúchliť nad tým, že mu zranenie vzalo pol roka, ale vrátil sa hladný po tenise, mentálne silný a zo sklamania môže byť nakoniec benefit.

Michal Selecký, hráč bez renkingu, uhral krásne štvrťfinále. V 2. kole vypadli Andrej Glváč a Lukáš Klein. Prvú prekážku nepreskočili Marek Semjan, Tomáš Líška, Leon Peťko, Ivan Košec, Dung Em Oliver Dao, Samuel Hodor a Patrik Néma.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − 11 =