Home Správy Šramková v dramatickom 1. kole ITF turnaja v Hechingene neuspela

Šramková v dramatickom 1. kole ITF turnaja v Hechingene neuspela

HECHINGEN – Rebecca Šramková prehrala v 1. kole ITF turnaja v nemeckom Hechingene (60 000 USD, antuka vonku) s Američankou Chiarou Schollovou po setoch 7:5, 4:6, 1:6.

Obe tenistky vstúpili do zápasu zaváhaním pri vlastnom podaní. Po ďalšom úspechu na príjme viedla bratislavská rodáčka 5:4, no aj teraz výhodu okamžite stratila. Mrzieť ju to nemuselo, keďže v závere úvodné dejstva nedala súperke žiadnu šancu.

V druhom sete sa odpútala Američanka po brejku zo 4. hry a jeho potvrdení do vedenia 4:1. Rebecca v ďalšom priebehu manko zmazala, ale posledné slovo mala tentokrát Schollová.

Na začiatku tretieho setu stratila Slovenka tri dlhočizné, cez zhodu hrané gemy. Vzápätí sa rozpršalo a duel bol prerušený. Po prestávke odolala naša hráčka šiestim brejkbalom, ale záver si americká tenistka postrážila.

• 6 zo 7 gemov 3. setu sa hralo cez zhodu, ktorých bolo dovedna 21
  • celkovo v zápase až 9 z 12 takýchto hier išlo na konto Schollovej
  • Šramková spravila 9 dvojchýb a len raz si pomohla esom

V Nemecku sa dnes nedarilo ani Michaele Hončovej, ktorá prehrala v dvoch setoch.