Home Správy Rybáriková začala v Montreale sľubne, ale na hráčku top 10 nestačila

Rybáriková začala v Montreale sľubne, ale na hráčku top 10 nestačila

MONTREAL – Magdaléna Rybáriková (29. v hodnotení WTA) prehrala v 2. kole turnaja WTA Premier 5 v Montreale (2 820 000 USD, tvrdý povrch vonku) s Caroline Garciovou z Francúzska (6.) po setoch 6:4, 1:6, 3:6.

Francúzka šla v úvode do vedenia 3:1. Rybáriková sa však vrátila a viedla 5:3. V ďalšej hre mala na riterne 3 setbaly, no Garciová ich odvrátila a znížila. Potom však už Magda víťazne doservovala prvý set.

V druhom dejstve Rybáriková zlepšený výkon nepotvrdila. Mierna favoritka stretnutia sa dostala do vedenia 5:0. Slovenka potom hrozbu „kanára“ odvrátila vyhraným servisom. O ďalšie zníženie ešte zabojovala aj na riterne. Mala dva brejkbaly, no neuspela a Garciová si vynútila rozhodujúci set.

V ňom zohral dôležitú úlohu Tildenov gem. Vtedy dosiahla brejk na 4:3 Garciová. Výhodu potvrdila servisom a potom zabojovala aj na riterne, kde premenila druhý mečbal.

• Rybáriková mala najväčšiu úspešnosť prvého servisu v nevydarenom druhom sete (63 %)