Home Správy Kližan v Pullachu bez straty setu už do štvrťfinále

Kližan v Pullachu bez straty setu už do štvrťfinále

PULLACH – Piaty nasadený Martin Kližan si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger v nemeckom Pullachu (127 000 EUR +H, antuka vonku) s Poliakom Kamilom Majchrzakom po setoch 6:3, 6:3.

Martin vstúpil do zápasu vo veľkom štýle. Dominoval na podaní i riterne a po pár minútach sa odpútal do vedenia 4:0. Poliak sa v ďalšom priebehu zmobilizoval. Znížil na 3:4 a v 8. geme mal dokonca na príjme jednu šancu vyrovnať. Zostala nevyužitá, „Kližo“ napokon v koncovke prvého dejstva ďalšie komplikácie nedopustil.

V úvode druhého setu sa hráči ťahali o jednotlivé gemy. Bratislavský rodák sa za stavu 3:2 blysol čistou hrou na riterne, čím vykročil za postupom. Záver si postrážil. Pri skóre 5:3 využil pri svojom servise hneď prvý mečbal.