Home Audio/video VIDEO S vami je to vždy rovnaké! Rozčúlený Nadal v konflikte s kráľovnou rozhodkýň, ktorá potrestala aj legendárneho Federera

Rafael Nadal, Australian Open

MELBOURNE – Obrovským sklamaním skončilo vystúpenie druhého kola grandslamového Australian Open v austrálskom Melbourne pre obhajcu titulu Rafaela Nadala.

Nadal kvôli zraneniu bedrového kĺbu, ktoré si privodil pri jednej z výmien v zápase s americkým súperom Mackenziem McDonaldom, dohrával duel iba so sebazaprením a po trojsetovej prehre sa s turnajom rozlúčil nečakane skoro.

VIDEO Silné emócie na Australian Open: Nadalova manželka v slzách, Rafa zranený opúšťal kurt: Som zničený!

Rozčúlený Nadal

Okrem zranenia zaujala aj Nadalova kontroverzia so srbskou rozhodkyňou Marijanou Veljovičovou. “S vami je to vždy rovnaké,” zúril nahnevaný Nadal po ďalšej strate podania, po ktorej sa v úvodnom sete jeho americký súper ujal vedenia 4:1.

Španielovi sa nepáčilo súrenie srbskej rozhodkyne pri jeho podaní, kedy si vždy dopraje dostatok času na použitie uteráku, ktorý podľa neho bol ďaleko a tak to istý čas trvá. Kráľovná rozhodkýň, ako je častokrát sympatická Srbka označovaná, ale pre tradičné zápasové maniere nasrdeného Rafu nemala pochopenie.

Zľutovanie nemala ani s Federerom

Sympatická rodáčka zo srbského Kragujevacu sa okrem botoxu preslávila aj svojimi nekompromisnými výkonmi na rozhodcovskej stoličke, keď nemala zľutovanie ani s viacerými hviezdami a legendami.

Svoje o tom vie aj Roger Federer, ktorého na Australian Open ešte v roku 2020 v súboji s Američanom Sandgrenom tiež dala do pucu a legendárny maestro musel skloniť hlavu a odkráčať naspäť k základnej čiare, potom čo mu udelila varovanie za nadávanie na kurte. To prišlo v tretej hre tretieho setu potom, čo Federer zahodil aj druhý brejkbal na podaní súpera. Federer hru napokon prehral a diskusie s rozhodkyňou pokračovali, následne si zobral medical timeout.