Home Audio/video VIDEO Absolútne nevídaný bizár na Australian Open: Minuloročná finalistka odhodila raketu a oslavovala, ostatní nechápali

Karolína Muchová, Australian Open

MELBOURNE – Vlaňajšia finalistka a tohtoročná nasadená trinástka Danielle Collinsová z USA potrebovala na postup do tretieho kola Australian Open cez Češku Karolínu Muchovú takmer tri hodiny.

Muchová mala pritom zápas proti jedenástej hráčke sveta Collinsovej skvele rozohratý. Napriek tomu, že stratila v prvom sete vedenie 5:2, nakoniec vyhrala set vďaka vyhratému tajbrejku.

Karolína Muchová (Foto: TASR/AP – Ng Han Guan)

Minuloročná finalistka však zápas nevzdala, v druhom sete dvakrát prelomila servis českej súperky a vynútila si rozhodujúci set. V tom síce Američanka dvakrát podávala na udržanie sa v zápase, ani raz ale nepustila Muchovú k mečbalu.

Bizarná situácia nastala počas rozhodujúceho supertajbrejku, keď Collinsová po vyhratom bode na 7:3 odhodila raketu a už oslavovala svoj zápasový triumf. Američanka zamierila k sieti na tradičné pozápasové podanie rúk, ale empajrový rozhodca jej s ľadovým pokojom vysvetlil, že supertajbrejk sa hrá až do desať a zápas teda pokračuje, na čo sa sprvu prekvapená Collinsová začala sama smiať.

Bizarný moment ale Američanku nerozhodil a po vyhratom supertajbrejku mohla už naozaj sláviť postup do tretieho kola, v ktorom narazí na úradujúcu wimbledonskú šampiónku Jelenu Rybakinovú z Kazachstanu.

Trapas zobrala s úsmevom

Samotná Collinsová sa už na bizarnej predčasnej oslave po zápase len smiala a označila ho za trapas. “Bolo mi po predčasnej oslave trochu trápne. Asi som veľakrát nehrala tajbrejk v treťom sete na grandslame. Takže som si fakt myslela, že zápas je dohratý. Strápnila som sa, ale zasa som si hovorila, že sa nestalo nič také hrozné, ako keby som si napríklad rozmlátila tvár o zem,“ vysvetľovala s úsmevom na tvári v pozápasovom rozhovore, ako sa s emocionálnym momentom vysporiadala a dodala: “Celkovo v sledovaní skóre nie som najlepšia, niekedy aj zabudnem, koľko to je. Asi na tom musím zapracovať.“