Home Audio/video VIDEO Silné emócie na Australian Open: Nadalova manželka v slzách, Rafa zranený opúšťal kurt: Som zničený!

VIDEO Silné emócie na Australian Open: Nadalova manželka v slzách, Rafa zranený opúšťal kurt: Som zničený!

by Majo Malinovský
Rafael Nadal, Australian Open

MELBOURNE – Španielsky tenista Rafael Nadal neobháji titul v mužskej dvojhre na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.


Rafael Nadal Mackenzie McDonald
Rafael Nadal a Mackenzie McDonald (Foto: TASR/AP – Asanka Brendon Ratnayake)

V pozícii nasadenej jednotky prehral v 2. kole s Američanom Mackenziem McDonaldom 4:6, 4:6, 5:7. Zápas dohrával so zraneným bedrovým kĺbom.

Po senzačnej prehre odchádzal zronený do šatne a kamery zachytili v hľadisku jeho manželku, ktorá sa neubránila slzám.

VIDEO Šokujúca senzácia: Nadal grandslamový titul neobháji, na Australian Open skončil už na druhej prekážke

https://www.youtube.com/watch?v=eZ-MLWcDGRQ

Mentálne zničený

“Je to pre mňa ťažký deň, prežívam krušné chvíle. Klamal by som, ak by som povedal, že nie som mentálne zničený. Musím počkať na vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Počas celej kariéry mám problémy s bedrovým kĺbom. Ťažko teraz povedať, či ide o svalové zranenie alebo poškodenie chrupavky,” povedal pre akreditované médiá Nadal, ktorý v Melbourne stratil šancu na  rekordný 23. grandslamový titul.Rafael Nadal, Australian Open
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP – Asanka Brendon Ratnayake)

McDonald po zisku cenného skalpu neskrýval spokojnosť. “Začal som dobre, všetko mi vychádzalo. Skvele som podával i returnoval. V treťom sete som.sa však začal trochu trápiť. Rafa hral nevyspytateľný tenis, je to veľký šampión. Bolo ťažké hrať proti nemu, aj keď bol zranený. Môj plán bol jasný, chcel som hrať razantne a páliť zo všetkých pozícii,” uviedol Američan v pozápasovom rozhovore.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

VIDEO Dojemná rozlúčka plná sĺz: Domáca legenda pri poslednom zbohom na Australian Open neudržala emócie 21 januára, 2023 - 8:31 pm

[…] VIDEO Silné emócie na Australian Open: Nadalova manželka v slzách, Rafa zranený opúšťal kurt… […]

Reply

Leave a Comment

seventeen − sixteen =