Novak Djokovic
zdroj: twitter Novak Djokovic

Tenisové tipy: Potvrdí Djokovič pozíciu kráľa Melbourne?

V nedeľu vyvrcholí grandslamový Australian Open finálovým súbojom mužov. Potvrdí Novak Djokovic rolu favorita alebo budeme svedkami prekvapenia?

Australian Open – finále

Dominic Thiem vs Novak Djokovic (2.2 o 9.30)

Novak Djokovic mieri na post svetovej jednotky. Sedemnásobný šampión Australian Open potvrdzuje, že je „kráľom Melbourne“. Tunajšie podmienky a povrch jeho hernému štýlu priam dokonale sedia. Set stratil len v úvodnom kole so Struffom, odvtedy ide ako píla. V semifinále hladko 3-0 prešiel cez Federera, no ten bol značne limitovaný zdravotnými problémami. Djokovic sa vezie na vlne 12 výhier a túto sériu sa mu pokúsi zastaviť Rakúšan Dominic Thiem. Premožiteľ Nadala či A.Zvereva má výbornú formu. Zabojuje o svoj prvý grandslamový titul. Djokovica porazil v posledných dvoch vzájomných zápasoch a štyrikrát z posledných šiestich. Rozhodne ho netreba v tomto finále podceňovať.

tip: Thiem vyhrá aspoň set

kurz v Niké: 1,56


Punta del Este challenger – semifinále

Marco Cecchinato vs Andrej Martin (1.2. o 23.00)

Talian Marco Cecchinato je prototypom kvalitného talianskeho antukára. Stačí si spomenúť, čo na tomto podklade dokázal vlani. Získal titul v Buenos Aires, v Monte Carle porazil Wawrinku, v Mníchove bol v semifinále. A pozor, bavíme sa o turnajoch z okruhu ATP. Na challengeri v Punta del Este nestratil na ceste do semifinále ani set. Výbornú formu má aj Andrej Martin, ktorý stratil v troch zápasoch dovedna len 14 hier. Cecchinato je však kvalitnejší hráč s úspechmi aj na ATP scéne. Martina porazil v troch zo štyroch vzájomných zápasoch, na antuke je to 2-1 pre Taliana, ktorý zvíťazí aj tentoraz.

tip: víťazstvo Cecchinata

kurz v Niké: 1,51Australian Open – finále štvorhry

Ram/Salisbury vs Purcell/Saville (2.2 o 5.00)

Ram a Salisbury sú v renkingu štvorhry mužov tesne za elitnou dvadsiatkou. Na Australian Open na ceste do finále stratili len jediný set. V semifinále s dvojicou Bublik, Kukuškin. Purcell so Savilleom sú domáci Austrálčania a publikum bude jasne na ich strane. Semifináloví premožitelia Poláška s Dodigom majú neuveriteľný úvod do sezóny. Získali titul na challengeri v Canberre a vyhrali všetkých 9 zápasov! Kurzy sú až príliš naklonené na stranu prvej menovanej dvojice. Vzhľadom na formu, tohtoročnú neporaziteľnosť a výhodu domáceho prostredia sa oplatí risknúť tip na underdoga.

tip: víťazstvo dvojice Purcell/Saville

kurz v Niké: 2,59About Jaroslav Šípkar

Check Also

Tenisové tipy (1.12.): Bude pokračovať spanilá jazda brazílskeho talentu aj na ďalšom domácom turnaji?

BRATISLAVA – Ani prvý decembrový deň nechýbajú naše tradičné tipérske odporúčania. Pozornosť upriamujeme do brazílskeho …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 3 =