Foto: Wikipédia

Tenisové tipy: Kvalifikačný trojlístok

Popri podujatí v Brisbane štartujú kvalifikačné boje aj v novozélandskom Aucklande a čínskom Šen-čene. Z turnajových eliminácií vyberáme trojicu zaujímavých tipov.

WTA Premier Brisbane – 2. kolo kvalifikácie

Christina McHalová vs Viktorija Tomovová (29.12. o 4:45)

Začíname v Austrálii. Fantastický sezónny štart má za sebou Christina McHalová. Favorizovanej jednotke žrebu Kruničovej povolila iba tri gemy. Lepšiu vzpruhu do nového tenisového roka si nemohla želať. Potenciál americkej tenistky je obrovský. V minulosti trápila veľké svetové mená, vrátane Sereny Williamsovej. Zdravotné patálie i pokles formy ju ale dostal až na aktuálnu 151. priečku. Jej miesto je ale rozhodne v top 50. V zápase s Tomovovou bude favoritkou. Bulharka na úvod vydrela triumf nad ďalšou Američankou Bradyovou. Nedisponuje ale takým kvalitným servisom a proti výborne riternujúcej McHalovej bude ťahať za kratší koniec.

Tip: víťazstvo McHalovej

Kurz: 1,95

WTA International Šen-čen – 1. kolo kvalifikácie

Ivana Jorovičová vs Irina Maria Barová (29.12. o 5:15)

Mladučká Srbka mala byť nasledovníčkou Any Ivanovičovej a Jeleny Jankovičovej. Počas posledných dvoch sezón sa zasekla, výrazné zlepšenie prišlo až v druhej polovici roka 2018. Bývalá juniorská svetová jednotka je po sérii kvalitných výsledkov opäť blízko k prieniku do top 100. Barová sa od nej naopak po slušnej prvej polovici sezóny vzdialila. Rumunka je špecialistkou na antuku, na ďalších podkladoch to už také slávne nie je. Jasnou favoritkou je balkánska zástupkyňa.

Tip: víťazstvo Jorovičovej

Kurz: 1,45

WTA International Auckland – 1. kolo kvalifikácie

Astra Sharmová vs Danielle Laová (29.12. o 3:15)

Po posledný tip si ideme na Nový Zéland. Renkingovou favoritkou je Laová, osmička žrebu. Dvadsaťsedemročná Američanka sa dlhodobo drží v druhej stovke, zrejme tam sú limity jej rebríčkových možností. O štyri roky mladšia Sharmová sa začína výraznejšie osmeľovať až v posledných mesiacoch. Do karát by jej malo hrať tiež výborne zvládnuté play-off o voľnú kartu na Australian Open 2019. Herná prax je na jej strane, čo rozhodne.

Tip: víťazstvo Sharmovej

Kurz: 2,36

About David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Check Also

Novak Djokovič

Djokovič reaguje na senzačný debakel vo Viedni: Jednoducho ma zmietol z kurtu

VIEDEŇ – Taliansky tenista Lorenzo Sonego sa vo štvrťfinále turnaja ATP 500 vo Viedni postaral …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × five =