štvrtok , 13 augusta 2020
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Bautista-Agut v Rotterdame o štvrťfinále, Čoričova antuková premiéra
Foto: TASR

Tenisové tipy: Bautista-Agut v Rotterdame o štvrťfinále, Čoričova antuková premiéra

BRATISLAVA – Ďalšími stretnutiami dnes pokračuje halové podujatie v holandskom Rotterdame a tiež na argentínskej antuke v Buenos Aires.

ATP Rotterdam – osemfinále


Roberto Bautista-Agut vs Pablo Carreno-Busta (12.2. o 14:00)

Jedným z osemfinálových šlágrov na halovom podujatí v Rotterdame bude súboj dvoch členov z elitnej tridsiatky svetového rebríčka. Turnajová šestka Roberto Bautista-Agut v prvom kole pokoril v troch setoch vo forme hrajúceho Fucsovicsa a aj keď hala nie je jeho dominantou, favoritom je aj proti v tejto sezóne nevýraznému Španielovi. Carreno-Busta nie je typom hráča pre halový povrch a aj úvodné vystúpenie v Montpellieri proti nášmu Gombosovi skončilo jeho nečakanou prehrou. V prvom kole si síce Španiel v Rotterdame po boji poradil s Francúzom Mannarinom, ale ten v tomto roku tiež zatiaľ len márne hľadá svoju stratenú tvár. Verím, že Bautista potvrdí rolu favorita a zvíťazí.

Tip: víťazstvo Bautista-AgutATP Buenos Aires – osemfinále

Borna Čorič vs Thiago Moura Monteiro (12.2. o 15:00)

Aj keď rebríčkové postavenie hovorí v prospech nasadenej turnajovej štvorky, Borna Čorič v súboji s Monteirom nie je favoritom. Chorvát sa v tejto sezóne zatiaľ výrazne trápi, vyhral len jediné z doterajších piatich stretnutí a antuková premiéra v tejto sezóne bude preňho veľmi náročná. Čorič viac obľubuje rýchlejšie povrchy v Argentíne bude proti nemu stáť skúsený ľavoruký brazílsky antukár. V prospech Monteira hovorí prostredie a rozohratosť na antuke, keďže je to preňho už ôsmy zápas na tomto povrchu v tomto roku. Brazílčan vyhral challengerové podujatie v Punta del Este a v Buenos Aires začal dvojsetovým triumfom nad Munarom. Nerozohratý Čorič podľa môjho názoru bude ťahať za kratší koniec a verím vo víťazstvo Monteira, prípadne aj tip na viac ako 2,5 setu v zápase.

Tip: víťazstvo Monteira

Zdroj: Niké, ts


O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Stefanos Tsitsipas

Tsitsipas o týždni, ktorým prepísal históriu: Bolo mi jedno, či som stál pred Djokovičom, alebo kýmkoľvek iným

ATÉNY – Novak Djokovič, Roger Federer a Rafael Nadal to je veľká trojka, ktorá svetovému …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 1 =