štvrtok , 6 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Stefanos Tsitsipas: Od Rogera Federera som sa veľa naučil
Roger Federer a Stefanos Tsitsipas (Foto: TASR/AP)

Stefanos Tsitsipas: Od Rogera Federera som sa veľa naučil

BRATISLAVA – Grécka tenisová hviezda Stefanos Tsitsipas (21) si v rozhovore pre Ubitennis zaspomínal na svoje prvé tréningové stretnutie so švajčiarskou tenisovou legendou Rogerom Federerom.


Tsitsipas o tréningu s Federerom

V rozhovore pre Ubitennis Stefanos Tsitsipas, ktorý je v súčasnosti na 6. mieste na svete, povedal: „Prvýkrát to bolo neuveriteľné. Myslel som, že snívam, úprimne. Čím viac s ním budete hrať, tým je to normálnejšie, ale zároveň sa to nemôže javiť ako normálne, pretože je to Roger Federer, nie je to žiadny iný hráč.“ Tsitsipas tiež hral spolu s Federerom na Laver Cupe v septembri v Team Europe a v rozhovore priznal, že sa od Švajčiara naučil veľa vecí, tiež mu pomohol aj mimo kurtu.

Laver Cup
Foto: Twitter/ATP Tour

„Strávil som s Rogerom veľa času v septembri na Laver Cupe a musím uznať, že som sa toho veľa naučil. Naučil som sa to, ako sa o seba postarať, ako komunikovať s ostatnými ľuďmi. Cítil som sa naozaj inšpirovaný,“ priznal Grék.Tsitsipas a Federer hrali spolu doposiaľ štyrikrát. Ich bilancia je prekvapivo vyrovnaná, obaja vyhrali zhodne po dvoch zápasoch. Stefanos Tsitsipas bol už aj piatym najlepším hráčom sveta, čo z neho robí najlepšieho gréckeho hráča v histórii.

Na ATP World Tour získal päť titulov vo dvojhre. V junioroch bol svetovou jednotkou a zvíťazil aj vo štvorhre v roku 2016 na Wimbledone. Čo sa týka Rogera Federera, ten je aktuálne na štvrtej priečke v rebríčku ATP a nedávno oznámil, že fanúšikovia ho v roku 2020 už na kurte neuvidia, pretože podstúpil druhú operáciu kolena. Jeho návrat je naplánovaný na začiatok nového roku.

Zdroj: ts

O nás Roderik Pastier

Môže Vás zaujímať

Andy Murray, US Open

Spečatené: Organizátori US Open udelili voľné karty dvom bývalým šampiónom z Flushing Meadows

NEW YORK – Organizátori tenisového grandslamu US Open (31. augusta – 13. septembra) udelili voľné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 2 =