Home Najdôležitejšie Najhoršia vec? Federer odhalil tajomstvo svojich úspechov

Najhoršia vec? Federer odhalil tajomstvo svojich úspechov

by Roderik Pastier

BAZILEJ – Dve dekády žiari na tenisovej scéne a aj napriek tomu, že v auguste oslávi už svoje 39. narodeniny, dokáže si stále poradiť aj s mladšími konkurentmi. Fenomenálny Švajčiar Roger Federer (38) v rozhovore pre portál tennisworldusa prezradil, čo okrem talentu a tvrdého tréningu stojí za jeho úspešnou kariérou.


„Predovšetkým sa musím dobre a dostatočne dlho vyspať. Pokiaľ nespím 11 až 12 hodín, necitím sa fit,” prezradil Federer. Dvadsaťnásobný víťaz grandslamových turnajov zdôraznil, že potrebuje takú porciu spánku, aby sa jeho telo dokázalo vyrovnať s fyzickou námahou a aby sa vyhýbal zraneniam. „Nie som už najmladší a pri častom cestovaní po turnajoch a zmene časových pásiem je dodržiavanie tohto pravidla v celku náročné, ale zároveň extrémne dôležité,” priznal Švajčiar.

Roger Federer (Foto: TASR/AP)

Štvrtý hráč sveta dodal, že v opačnom prípade je náladový a ďalším dôsledkom nedostatočného spánku môžu byť choroba alebo zranenie „Nedostatok spánku je pre mňa tá najhoršia vec,” uviedol rodák z Bazileja. „Pochopiteľne dbám aj na ďalšie veci, napríklad na jedálniček. Snažím sa zdravo stravovať, čo nie je vždy ľahké, ale som profesionálny tenista a robím si svoju prácu a to aj mimo kurtu,” uzavrel Federer.Švajčiarsky tenista je najlepšie plateným športovcom sveta. Podľa magazínu Forbes za uplynulých 12 mesiacov inkasoval 106,3 miliónov dolárov, rovných 100 miliónov si pritom zarobil mimo kurtov vďaka sponzoringu. Tesne porazil portugalskú futbalovú hviezdu Cristiana Ronalda, jeho príjem Forbes vyčíslil na 105 miliónov dolárov.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen − twelve =