Home / Zo zákulisia / Nadal: „Nikdy som si nemyslel, že v tomto veku budem svetovou jednotkou“
Foto: Twitter/ATP Tour

Nadal: „Nikdy som si nemyslel, že v tomto veku budem svetovou jednotkou“

LONDÝN – Rafael Nadal na Turnaji majstrov v Londýne síce zo skupiny nepostúpil, jednu trofej si predsa len domov odnesie. Na včerajšom ceremoniáli mu bola odovzdaná trofej pre koncoročnú svetovú jednotku. 

Rafael Nadal ukončí rok ako svetová jednotka už po piatykrát v kariére. Rovnaký počet koncoročných prvenstiev majú na konte aj Roger Federer, Novak Djokovič a Jimmy Connors. Rekord drží Pete Sampras, ktorý sezónu ako svetová jednotka ukončil šesťkrát.

Španielsky tenista si pripíše ešte jeden rekord – vo veku 33 rokov je najstaršou koncoročnou jednotkou v histórii. „Som nesmierne šťastný. Úprimne, po všetkom čím som si v kariére prešiel, po všetkých tých zraneniach, nikdy som si nemyslel že vo veku 33 rokov budem opäť držať v rukách túto trofej,“ uviedol na ceremoniály šťastný Španiel.

„Je to výsledok celoročnej driny. Veľa zákulisnej práce je potrebnej na to, aby som bol, tam kde som. Bez mojej rodiny by to nebolo možné,“ dodal.

Rovnaká trofej sa vo štvrtok odovzdávala aj pre najúspešnejší deblový pár. Rok ako svetové jednotky po prvýkrát v kariére ukončia víťazi Wimbledonu a US Open Juan Sebastian Cabal a Robert Farah.

About Dominika Mikušiaková

Check Also

Obrovská senzácia na Roland Garros: Fantastický Gombos rozjasal tenisové Slovensko

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × two =