Home Najdôležitejšie Zmeny pokračujú! Novak Djokovič ukončil spoluprácu s ďalším dlhoročným členom svojho tímu

Zmeny pokračujú! Novak Djokovič ukončil spoluprácu s ďalším dlhoročným členom svojho tímu

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič, ATP Indian Wells

Novak Djokovič pokračuje v zmenách! Ukončil spoluprácu s ďalším dlhoročným členom svojho tímu.

Pred štartom antukovej sezóny Novak Djokovič zaskočil celý tenisový svet, keď sa rozhodol ukončiť spoluprácu s trénerom Goranom Ivaniševičom. Odvtedy niekoľkokrát vyhlásil, že si nie je istý, či angažuje jeho náhradu. Nakoľko v tejto fáze kariéry má pocit, že si možno vystačí sám.

V zmenách srbský tenista pokračuje. Na sociálnych sieťach informoval o tom, že ukončil spoluprácu aj so svojím dlhoročným kondičným trénerom Marcom Panicim. “Drahý Marco, aké úžasné roky sme spolu strávili! Dosiahli sme vrchol, získali tituly, zlomili rekordy. Ale hlavne som si užil naše „obyčajné“ dni tréningov v posilňovni aj mimo nej… Nekonečné hodiny smiechu, ktoré mi dodali neskutočnú motiváciu ešte lepšie sa pripraviť na súťaže… Ďakujem za všetku energiu, snahu a čas, ktorý venuješ tomu, aby som sa stal nielen lepším hráčom, ale aj lepším človekom. S veľkou láskou a do skorého videnia na turnaji v Ríme. Ďakujem,“ rozlúčil sa Novak Djokovič s dlhoročným členom svojho tímu.

Novak Djokovič a Panici spolupracovali od roku 2017. Srbský tenista sa na odborníka obrátil po svojom zranení lakťa. Marco Panici vypracoval pre Djokoviča kvalitný rehabilitačný a kondičný program, ktorý pomohol. Následne sa začala ich plnohodnotná spolupráca.

36-ročný Djokovič je síce stále svetovou jednotkou, ale v tejto sezóne sa na kurtoch zatiaľ márne hľadá. Ani na jednom turnaji sa ešte nedostal do finále. Na Australian Open stroskotal v semifinále s Jannikom Sinnerom, v Indian Wells ho v treťom kole šokoval Luca Nardi a na antuke v Monte Carlo nestačil v semifinále na Caspera Ruuda.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − one =