Home Audio/video VIDEO Lepší ako originál? Šoumen Bublik vyskúšal napodobniť legendárny trickshot Cuevasa

VIDEO Lepší ako originál? Šoumen Bublik vyskúšal napodobniť legendárny trickshot Cuevasa

by Majo Malinovský
Alexander Bublik, ATP Mutua Madrid Open

MADRID – Kazašský tenisový šoumen Alexander Bublik si v Madride vyskúšal replikáciu legendárneho trickshotu v podaní uruguajského tenistu Pabla Cuevasa.

Ruský rodák je na tenisových dvorcoch známy množstvom netradičných kúskov a fintičiek a tak bol ideálnym kandidátom na to, aby sa pokúsil napodobniť legendárny trickshot Uruguajčana Cuevasa, ktorým v Madride ešte v roku 2017 odvrátil výhodu Alexandra Zvereva a naštartoval cestu za veľkým obratom (3:6, 6:0, 6:4). Cuevas otočený chrbtom k sieti naslepo spoza základnej čiary bočným úderom krásne umiestnil úder ďaleko od nemeckého súpera a vyslúžil si veľkolepý aplauz publika.

O zopakovanie tohto slávneho úderu sa pokúsil Bublik, ktorý mal na celú záležitosť dvadsať pokusov a tie úvodné neboli príliš vydarené, ale nakoniec podľa vlastných slov dokázal hodnoverne napodobniť famózny úder Cuevasa, ba dokonca ešte ho kvalitatívne aj prekonať, čo poviete?Bublik v Madride skončil pred bránami štvrťfinále, keď nestačil na ruského favorita Daniila Medvedeva, ktorému podľahol v dvoch setoch 6:7, 4:6, ale predtým vyradil na prestížnej tisícovke dvoch favoritov: domáceho Carballésa Baenu a Američana Sheltona.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × 5 =