Home Audio/video VIDEO Bude môcť v Ríme obhajovať titul? Medvedev po odstúpení v Madride prehovoril o zranení aj českom súperovi

VIDEO Bude môcť v Ríme obhajovať titul? Medvedev po odstúpení v Madride prehovoril o zranení aj českom súperovi

by Majo Malinovský
Daniil Medvedev, ATP Mutua Madrid Open

MADRID – Český tenista Jiří Lehečka postúpil do semifinále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Madride. Nad Rusom Daniilom Medvedevom vyhral prvý set 6:4, keď tretí nasadený hráč zápas skrečoval pre zranenie.

Bude môcť obhajovať titul na nadchádzajúcim Italian Open v Ríme? Medvedev vysvetlil, prečo sa rozhodol odstúpiť zo štvrťfinále na Mutua Madrid Open po tom, čo sa v polovici zápasu náhle zranil a po odstúpení Sinnera a vypadnutí Alcaraza bol už v pavúku najvyššie nasadeným hráčom.

28-ročný hráč si už po piatich hrách zápasu zavolal fyzioterapeuta a bolo počuť, že sa “v podstate nemôže hýbať”. Medvedev po lekárskom ošetrení pokračoval v hre, ale ani ošetrenie obrat neprinieslo a Lehečka vyhral prvý set 6:4, následne sa ruská hviezda rozhodla odstúpiť.

“Cítil som to, bol to return, keď podával a volej a neviem, či som to cítil po returne alebo dropšote, ale keď som bežal, chcel som počas pohybu bežať stále rýchlejšie a zrazu som cítil, ako mám nejako zablokovaný bok,“ vysvetlil Rus. “A nemohol som šprintovať, ako keď si natiahnete sval alebo máte kŕč, čo je veľmi ťažké rozlíšiť, ktoré z toho to je.”Natrhnutie, alebo len kŕč?

Medvedev nevedel, či môže svoj zdravotný problém ešte viac zhoršiť, pretože nemal žiadne diagnózy, ale priznal, že kvôli tomu váhal, či ďalej pokračovať v hre: “Pracoval som s fyzioterapeutom a potom som sa ho spýtal, či by som to mohol zhoršiť. Povedal, že ak je to natrhnuté, tak áno. Ak je to kŕč, nie.”

20-násobný turnajový šampión sa rozhodol otestovať svoj bok šprintom a uvedomil si, že v zápase nemôže pokračovať. “Snažil som sa ísť hrať, ale moja myseľ mi nedovolila ísť naplno. Takže na konci setu som skúsil ísť, ako keby som chcel pokračovať, pokúsil som sa šprintovať k sieti. Ak nič nebudem cítiť, pokúsim sa ísť trochu viac naplno a uvidím, ako to pôjde, ale keď som šprintoval, cítil som bolesť. Takže nie, nebudem pokračovať.”

Medvedev nemohol poskytnúť ďalšiu aktualizáciu zranenia, ale čo najskôr podstúpi všetky potrebné testy. “Teraz nemôžem povedať viac. Dúfajme, že zajtra alebo pozajtra, pretože normálne potrebujete čas, magnetickú rezonanciu atď., aby ste videli, čo to je, a či je to niečo na päť dní, dva týždne, netuším. Takže nemôžem povedať viac,“ vysvetlil.Bude môcť v Ríme obhajovať?

Medvedev je obhajcom titulu na nadchádzajúcom podujatí Masters 1000 v Ríme, ktoré sa začína už budúcu stredu. Aj keď on ako nasadený hráč na svoj úvodný duel zrejme nastúpi až v piatok alebo v sobotu, nad možnosťou jeho obhajoby teraz visia otázniky. “Momentálne určite áno, ale potrebujem vidieť zábery, porozprávať sa so svojím tímom. Určite by bolo dobré vrátiť sa tam po víťazstve v minulom roku, len musím vedieť, čo to je, pretože teraz v podstate neviem, či je to veľmi vážne, len vážne, alebo vôbec,” uviedol k otázke ohrozenia jeho účasti v Ríme.

Medvedev tiež potvrdil, že pred zápasom necítil žiadnu bolesť, práve naopak: “Išiel som hrať naplno a som trochu sklamaný, pretože som sa na začiatku zápasu cítil dobre, cítil som, že som do zápasu vstúpil naozaj dobre. No, celkom rýchlo sa to pre mňa skončilo. Škoda, pretože to bol môj prvý zápas proti Jiřímu, ktorý hrá teraz veľmi dobre, takže som mal záujem si s ním zahrať vidieť aké to bude, Ale áno, žiadna bolesť pred zápasom.”

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 2 =