Home Najdôležitejšie Rafael Nadal: Pred 3 týždňami som prehral s každým v mojej akadémii a teraz porážam hráčov ATP

Rafael Nadal: Pred 3 týždňami som prehral s každým v mojej akadémii a teraz porážam hráčov ATP

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal, ATP Mutua Madrid Open

Španielsky tenista Rafael Nadal: Pred 3 týždňami som prehral s každým v mojej akadémii a teraz porážam hráčov ATP. Varuje pred Čechom Lehečkom: Má ešte silnejší úder ako De Minaur.

Rafael Nadal sa rozbieha! Pri svojom rozlúčkovom vystúpení na domácom antukovom turnaji v Madride vyhral už 3 zápasy. Porazil 16-ročného mladíka Blancha, následne zdolal svetovú 11-ku Alexa De Minaura, ktorému oplatil prehru z Barcelony a následne zvládol 3-setovú bitku s Argentínčanom Cachinom.

“Pred tromi týždňami som prehrával so všetkými chalanmi v mojej akadémii. A teraz opäť súťažím s hráčmi na turnaji ATP. A vyhrávam zápasy,” pochvaľoval si progres svojej formy Rafael Nadal na tlačovej konferencii po výhre s Cachinom.

V osemfinále ho čaká Čech Jiří Lehečka a Nadal si uvedomuje, že to bude veľmi náročná prekážka. “Nechám sa prekvapiť, či sa mi podarí zdolať Lehečku. Jeho údery sú ešte silnejšie ako De Minaurove.”

Veľkou otázkou bude najmä, ako sa dá dokopy telo Rafaela Nadala. Hrá po dni zase zápas, navyše absolvoval ťažkú trojsetovú bitku s Cachinom, takže regenerácia bude v tomto prípade kľúčová.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen + 4 =