Home Najdôležitejšie Kovalík šokujúco končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros: Prehral s 220. hráčom sveta

PARÍŽ – Slovenský tenista Jozef Kovalík prekvapivo končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros. 14. nasadený hráč prehral s Belgičanom Bemelmansom 2:6 a 3:6.

Prehral v pozícii favorita

Kovalík bol pred zápasom pasovaný do role favorita. Belgický tenista antuku nepreferuje, ale dokázal Kovalíka dokonale zaskočiť.

V druhej hre úvodného setu sa nepodarilo slovenskému tenistovi využiť 2 brejkbaly, ale následne v ďalšej hre sám odvrátil 2 brejbaly svojho súpera. Od stavu 2:1 však neuhral ani gem a Bemelmans vyhral prvý set 6:2.

V druhom sete bol Belgičan na servise neomylný, Kovalík si nedokázal vypracovať ani jeden brejkbal a sám dvakrát stratil svoj servis a prehral 3:6.

Bemelmans sa v druhom kole kvalifikácie stretne s Francúzom Jacquetom.