Home Najdôležitejšie Slovenská nádej bola na lopatkách: Jamrichová famóznym obratom rozjasala rodnú Trnavu

Renáta Jamrichová, Pohár Billie Jean Kingovej, Slovensko

TRNAVA – Na úvod urputný boj a famózny obrat!

Talentovaná slovenská tenistka Renáta Jamrichová sa na domácom podujatí ITF WTT W75 s dotáciou 60-tisíc USD v rodnej Trnave prebojovala do druhého kola. Držiteľka voľnej karty si v prvom kole poradila po takmer trojhodinovej bitke s kvalifikantkou Weronikou Falkowskou z Poľska po setoch 4:6, 6:4, 7:5.

Iba 16-ročná zverenkyňa trénera Jána Matúša pritom prehrávala už 4:6 a 1:4, ale ukázala veľkosť bojovníčky a sériou piatich vyhratých gemov po sebe dokázala otočiť druhý set a následne zvládnuť aj rozhodujúce tretie dejstvo. V boji o postup do štvrťfinále narazí na víťazku slovenského derby Viktória Hrunčáková verzus Natália Kročková.

V štvorhre neuspela

Práve po boku Viktórie Hrunčákovej nastúpila dnes Jamrichová aj na osemfinále deblovej súťaže, ale slovenský pár stroskotal hneď na prvej prekážke, keď za hodinu aj 24 minút podľahol nemecko-rakúskemu páru Barthelová/Krausová 5:7, 4:6 a o semifinále si na domácom podujatí slovenské duo nezahrá.

Do druhého kola dvojhry v Trnave postúpila aj Eszter Mériová. Úspešná kvalifikantka zdolala v úvodnom kole po viac ako štvorhodinovom boji Chorvátku Ivu Primoračovú 6:7(5), 6:3, 7:5.