Home Najdôležitejšie Bývalá svetová trojka a grandslamový šampión tento rok ukončí kariéru: Už je známe, po ktorom turnaji sa tak stane

Bývalá svetová trojka a grandslamový šampión tento rok ukončí kariéru: Už je známe, po ktorom turnaji sa tak stane

by Jaroslav Šípkar
Dominic Thiem

Bývalá svetová trojka Rakúšan Dominic Thiem plánuje tento rok ukončiť svoju tenisovú kariéru. Je známe, ktorý turnaj bude jeho rozlúčkový.

Rakúsky tenista a bývalá svetová trojka Dominic Thiem plánuje ukončiť aktívnu tenisovú kariéru v tejto sezóne. Plánuje tak urobiť v októbri po domácom turnaji ATP vo Viedni. Informuje o tom Salzburger Nachrichten.

Dominic Thiem patril medzi svetovú špičku. Jeho úpadok sa začal písať v roku 2021 po vážnom zranení zápästia. Dlhá absencia, strata sebadôvery aj hernej praxe, opakujúce sa zdravotné problémy. To všetko sa podpísalo pod jeho rebríčkový pád. Aktuálne figuruje na 117. mieste v rebríčku ATP.

Tridsaťročný Thiem získal jeden grandslamový titul, keď triumfoval na US Open v roku 2020. Okrem toho vyhral ďalších 16 turnajových titulov na okruhu ATP. Dvakrát hral vo finále Turnaja majstrov a v oboch prípadoch mu cenný titul unikol o vlások. V roku 2019 prehral po trojsetovom boji so Stefanosom Tsitsipasom a o rok neskôr tiež po trojsetovom boji s Rusom Daniilom Medvedevom.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × four =