Home Audio/video VIDEO Rybáriková aj Handzuš, Surový a Zedník: Tohtoročný Tipsport Pulitzer Cup v rukách Tenisového Sveta

VIDEO Rybáriková aj Handzuš, Surový a Zedník: Tohtoročný Tipsport Pulitzer Cup v rukách Tenisového Sveta

by Igor Uher
Peter Miklušičák, Magdaléna Rybáriková, Tomáš Surový, Richard Zedník, Michal Handzuš, Tipsport Pulitzer Cup 2020

BANSKÁ BYSTRICA – Po skončení premiérového ročníka Tipsport Pulitzer Cupu ho účastníci turnaja spontánne zaradili k jednoznačne najlepším novinárskym športovým udalostiam na Slovensku v minulej sezóne.


Latka opäť o čosi vyššie

Priaznivé referencie prichádzajúce aj zo zahraničia boli tou správnou výzvou pre jeho organizátorov z Tomorrow Agency, aby latku kvality posunuli tento rok ešte vyššie. A podarilo sa.

(Foto: René Miko)

Turnaj hostil absolútnu tenisovú špičku mužov aj žien od pera. Pribudla konkurencia v podobe nových tvárí a tým aj množstvo naozaj kvalitných zápasov. Účastníci boli tento rok ubytovaní v Národnom Dome, v najlepšom bystrickom hoteli vzdialenom iba niekoľko desiatok metrov od hlavného námestia. A čerešničkou na torte bola exhibícia s hviezdnym obsadením.S wimbledonskou semifinalistkou aj hokejovými legendami

Legendy bystrického hokeja Richard Zedník, Michal Handzuš a Tomáš Surový dostali príležitosť porovnať svoje tenisové schopnosti v konfrontácii so semifinalistkou Wimbledonu Magdalénou Rybárikovou. Našu dlhoročnú fedcupovú reprezentantku sme pri tejto príležitosti vyspovedali počas slávnostného banketu.

Tomáš Surový, Magdaléna Rybáriková, Richard Zedník a Michal Handzuš boli hlavnými hviezdami podujatia (Foto: René Miko)Páčila sa vám exhibícia, ktorú ste absolvovali v Banskej Bystrici?

“Môžem úprimne potvrdiť, že áno. Viacero novinárov má mýlnu predstavu o tom, aké veľké množstvo podobných akcií za svoju kariéru musí tenista absolvovať. To však vôbec nie je pravda. Priznám sa, že som na ne doposiaľ nemala čas. Vždy som ich odmietla z dôvodu turnajových termínov, alebo príprav na reprezentačné stretnutia. Teraz mám však dostatok voľného času a som úprimne rada, lebo hrať exhibíciu je absolútne odlišný zážitok. Pozvanie som prijala aj preto, že sa dlhé roky poznáme s Petrom Miklušičákom z Tomorrow Agency, ktorého akcie sú vždy profesionálne perfektne zvládnuté.”

Dokážete sa na exhibícii uvoľniť viac, ako na turnaji? Je to iný pocit?

“Prirodzene. Každý tenista takúto skúsenosť vníma úplne inak, než súťažný zápas. Hrá úplne inak, neprežíva žiadny stres, užíva si zábavu. Zahrať si na kurte s inými športovcami je super pocit.”

Magdaléna Rybáriková si zahrala aj štvorhru po boku Tomáša Surového (Foto: René Miko)

Nie je to dostatočný stres pokaziť ľahký úder na novinárskom turnaji pred zrakmi potenciálnych kritikov?

“To nie, mýliť sa je ľudské. Ani tenisti nie sú stroje, každý z nich robí chyby. Ani novinári sa im pri svojej práci nevyhnú. A pri exhibícii to môže byť jedine relax. Aj s novinármi za chrbtom.”

Hrala ste s hokejovými legendami. Ako im to šlo na dvorci?

“Hokejisti sú vo všeobecnosti šikovní športovci. Navyše tí, s ktorými som mala tú česť byť na jednom dvorci, hrali vo svojom obore na vysokej profesionálnej úrovni. S Rišom Zedníkom sa poznám z golfového turnaja, ktorý v Tatranskej Lomnici organizoval Peter Bondra. Povedal mi, že je veľkým fanúšikom tenisu. Veľa ho sleduje, hrá aj trénuje. Vážim si toho, že som si s ním mohla zahrať. Mám pocit, že spokojný bol aj Richard. Bolo vidno, že sa tenisu aktívne venuje. Mám pocit, že by som to v prípade vzájomného zápasu vo dvojhre nemala jednoduché.”Exhibícia mala aj charitatívny rozmer. Novinári vyzbierali finančné prostriedky pre mládež HC 05 Banská Bystrica.

“Organizátori ma informovali o charitatívnom rozmere exhibície. To bol ďalší z dôvodov, pre ktoré som prijala pozvanie. Som vďačná, že som aspoň takouto formou mohla deťom pomôcť.”

Nezabudlo sa ani na tých, ktorí pomoc potrebujú (Foto: René Miko)

Zahrali ste si aj proti výkvetu slovenskej žurnalistiky ovládajúcej tenisovú raketu. Aké to bolo?

“Braňo Lacko s Martinom Findurom sú majstri sveta novinárov vo štvorhre. Ešte pred našim zápasom som ich videla hrať z tribúny. Hneď som si povedala, že museli hrať niekedy tenis na závodnej úrovni. Bolo evidentné, že to majú v ruke. Aj napriek hustnúcemu šeru počas nášho zápasu bolo vidno, akí sú šikovní. Proti tenistom sa hrá vždy výborne. Predviedli typické deblové variácie, ktoré mali dobre napozerané. Vedeli napríklad výborne prebiehať pri sieti. Sú exhibície, na ktorých protihráči nevedia poriadne prehodiť loptičku cez sieť a tenista potom rieši problém, ako má hrať. Táto dvojica evidentne vedela o čom tenis je.”Prišli by ste na Tipsport Pulitzer Cup aj o rok?

“Ak by som bola v čase konania turnaja na Slovensku a nemala by som iný dohodnutý plán, tak prečo nie? Toto bola naozaj vydarená akcia.”

Wimbledonská semifinalistka Magdaléna Rybáriková (Foto: René Miko)

Zmeňme tému. Koľkokrát do týždňa v súčasnosti trénujete?

“Poviem úprimne: „nulakrát“. Naposledy som hrala pred mesiacom na podobnej exhibícii v Trnave. A poriadne som trénovala naposledy ešte niekedy vo februári. Sama som bola zvedavá, aké to bude stáť na dvorci, keď som tak dlho nedržala raketu v ruke. Na druhej strane viem, že som schopná dostať sa do herného rytmu pomerne rýchlo.”

Sledujete situáciu ohľadom preloženia finálového turnaja vo Fed Cupe? Finálový turnaj je presunutý na budúci rok, bez konkrétneho dátumu konania. Čo to konkrétne pre vás znamená?

“Jednoducho to, že som to tento rok nestihla. Zatiaľ som sa definitívne k svojej prípadnej účasti na finálovom turnaji nevyjadrila. Bude to o to náročnejšie rozhodovanie. Až po rozhovore s pánom Moškom uvidím, čo bude ďalej.”

V tenise platí, že čím je hráč dlhšie mimo dania, tým je návrat na dvorce náročnejší..

“V prvom rade musím zdupľovať, že ešte stále nie som rozhodnutá. Aj keď si uvedomujem, že by bol prípadný návrat na dvorce náročný, podotýkam, že som podobnú skúsenosť už zažila. V druhej polovici mojej najlepšej sezóny v kariére som musela stáť pre zranenie mimo okruhového diania šesť mesiacov. Na druhej strane, je veľký rozdiel, či hráč zvažuje návrat vo dvojhre, alebo vo štvorhre, na ktorú sa dokážem pripraviť bez problémov.”

Magdaléne ďakujeme za rozhovor a pri prípadnom návrate držíme palce!Tenisovýsvet.sk nebol len pri tom

Vlani si náš portál vybojoval v celkovom hodnotení redakcií veľmi solídne druhé miesto. Tento rok sa Tenisovýsvet.sk zviditeľnil ešte viac. Okrem toho, že bol hlavným mediálnym partnerom celého podujatia, sa stal aj sponzorom jednej z atraktívnych súťaží.

Trofej za najrýchlejšie podanie od Tenisovýsvet.sk (Foto: René Miko)

Svoje výsadné postavenie v tenisovom prostredí slovenskej žurnalistiky sme napokon jednoznačne potvrdili aj na dvorcoch, a to aj napriek účasti jediného zástupcu na turnaji. Vďaka jeho prvenstvám vo dvojhre, štvorhre i mixe poputuje napokon prestížny „Pulitzer“ na policu našej redakcie.

Igor Uher s trofejami (Foto: René Miko)Poďakovanie verným partnerom

Aj tento rok môžu organizátori Pulitzeru vysloviť poďakovanie za spoluprácu svojim verným partnerom. V prvom rade tomu generálnemu – stávkovej kancelárii TIPSPORT a tiež hlavnému partnerovi ARTHUR Real Estate Company. Vďaka patrí aj spoločnosti Babolat, ktorá banskobystrickému turnaju zabezpečila tenisové lopty. O hodnotné ceny pre účastníkov sa zas postarala firma YONEX.

Úspešná deblová spoluhráca Uher/Gros (Foto: René Miko)

Firma IVEKOL venovala víťazom okrem iného aj prírodnú kozmetiku bez chemických prísad. Ubytovanie poskytol účastníkom Hotel Národný Dom a v neposlednom rade sa o pitný režim postaral hurbanovský pivovar Zlatý Bažant.

Ceny pre účastníkov (Foto: René Miko)Výsledky jednotlivých kategórii:

Dvojhra mužov nad 30 rokov:

 1. Lukáš Jeleník
 2. Marián Markuš
 3. Martin Findura

Dvojhra mužov nad 45 rokov:

 1. Igor Uher
 2. Róbert Kiss
 3. Roman Jagodzinski

Dvojhra mužov nad 60 rokov:

 1. Dušan Paholík
 2. Fridrich Zechmeister
 3. Aleksy Kosman

Dvojhra žien nad 30 rokov:

 1. Veronika Šrámková
 2. Daniela Potočková
 3. Miriam Zechmeisterová

Dvojhra žien nad 60 rokov:

 1. Marika Kováčiková
 2. Oľga Kmeťová
 3. Milka Horňanská

Štvorhra mužov 100+

 1. Paholík /Zechmeister
 2. Lehoťan / Kitler
 3. Daniš / Orlowski
Lacko/Rokytka verzus Gros/Uher (Foto: René Miko)

Štvorhra mužov 100 –

 1. Uher / Gros
 2. Lacko / Rokytka
 3. Delené miesto: Lánik / Markuš – Findura / Piontek

Štvorhra žien:

 1. Rehorovská / Kmeťová
 2. Šrámková / Potočková
 3. Horňanská / Kováčiková

Mix:

 1. Potočková / Uher
 2. Rehorovská / Rokytka
 3. Šramková / Kitler
O skvelé tenisové výkony a zábavu núdza nebola (Foto: René Miko)

Zdroj: ts – Igor Uher

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven + four =