Home Správy Kližan stratil v 2. kole ATP turnaja v Hamburgu takmer vyhratý zápas

Kližan stratil v 2. kole ATP turnaja v Hamburgu takmer vyhratý zápas

HAMBURG – Martin Kližan prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP 500 v nemeckom Hamburgu (1 855 490 EUR, antuka vonku) so Srbom Filipom Krajinovičom 7:6(6), 5:7, 1:6.

Martin bol v prvom sete náchylný na chyby. Úvodný servis si síce udržal, no postupne nabral manko 1:4. Následne zapol, vzal si jedno stratené podanie späť a znížil na 3:4. V 10. geme zmazal aj druhý brejk. O víťazovi musela nakoniec rozhodnúť skrátená hra. Tá bola ako na hojdačke. Kližan viedol 3:1, prehrával 3:4, následne otočil na 6:4. Úspešný bol napokon pri setbale za stavu 7:6.

V druhom dejstve náš tenista zachytil úvod a držal sa súpera. Problémy mal v šiestom geme, keď musel odvrácať dva brejkbaly. Vyrovnanie na 3:3 ho namotivovalo a sám sa v siedmej hre dostal k šanci na brejk. Nezaváhal a následne zvýšil na 5:3. Krajinovič sa v závere zmobilizoval. Z 3:5, 0:30 dokonale otočil na 7:5.

Záverečný set začal lepšie Slovák – získal ďalší brejk, ale servisom ho nepotvrdil. Horúce počasie sa na ňom podpisovalo čím ďalej tým viac a vo štvrtom geme si vyžiadal „medical time-out“. Viditeľne vyčerpaný síce sympaticky dohral záver zápasu, no žiadny ďalší gem si nepripísal. Diváci odmenili na konci jeho bojovnosť potleskom.

• od stavu 5:3, 30:0 v druhom sete stratil Kližan 14 výmen za sebou
  • pomer víťazných úderov bol z jeho pohľadu 40:43
  • dopustil sa 9 dvojchýb
  • Krajinovič dominoval na esá 12:6

Do rebríčka ATP pribudne slovenskej jednotke 45 bodov. Tie znamenajú v onlajn verzii renkingu posun zo 62. na 57. miesto.