Eugenie Bouchardová (Foto: TASR)

Ideálna tenistka podľa Bouchardovej? Mala by mať rozhodne servis českej hviezdy

BRATISLAVA – Ako by mala vyzerať ideálna tenistka? Servis, forhend či kondíciu akej hráčky by mala nepochybne mať? Svoj ideálny prototyp si vytvorila aj kanadská kráska Eugenie Bouchardová. Nezabudla ani na legendárnu Serenu Williamsovú a spomenula aj českú hviezdu Petru Kvitovú.


„Neznášam stáť proti jej servisu,“ priznala na úvod bývalá svetová pätka. Počas pauzy zapríčinenej pandémiou koronavírusu sa tenistom značne obmedzili ich možnosti, keď v určitom časovom intervale nemohli dokonca ani trénovať. Neostalo im nič iné, ako si vyplniť voľný čas najrôznejšími prostriedkami zábavy. Mnoho z nich skúšalo výzvy kolujúce po sociálnych sieťach a niektorí sa pridali k argentínskemu hráčovi Schwartzmanovi, ktorý si vytvoril prototyp ideálneho hráča. Teraz prišla s ideálnou tenistkou aj Bouchardová.

Foto: Instagram/Eugenie Bouchardová

Kanadská kráska by chcela mať servis Petry Kvitovej. „Je ľavačka a jej servis rotuje inak, ako je to na okruhu obvyklé, pretože na Tour je viac pravačiek. K tomu servuje tvrdo a veľmi presne. Neznášam hrať proti jej servisu,“ uviedla Bouchardová na webu essentiallysports.com.

26-ročná hráčka by chcela mať forhend ako legendárna Serena Williamsová. „Dokáže s ním zahrať čokoľvek,“ vysvetlila s tým, že od Američanky by chcela ešte silu. „Je fyzicky veľmi silná, dokáže ovládať hru. V tom je najlepšia na svete,“ doplnila.Bekhend by si prekvapivo nechala Bouchardová svoj. „Je mojou dôležitou zbraňou,“ priznala. Kondíciu by si predstavovala mať ako víťazka French Open a Wimbledonu Simona Halepová. „Dokáže vydržať viac ako ostatné hráčky,“ priznala tenistka, ktorá sa rovnako ako Halepová chystá v auguste na turnaj do Prahy.

Najvyššie tenisové IQ má podľa Bouchardovej víťazka tohtoročného Australian Open Sofia Keninová. „Je na kurte veľmi pozorná. Presne vie, čo sa na ňom deje, dokáže perfektne čítať hru,“ zalichotila americkej hráčke. Najväčšiu vôľu má podľa nej Alison Riskeová. „Nikdy sa nevzdáva, ani pri nepriaznivom skóre,“ dodala juniorská víťazka Wimbledonu.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

tenisová raketa

VIDEO Skrat Portugalca obletel celý svet: Školácka chyba na sieti ho stála zápas

MAIA – Počas tohto týždňa prebiehajú posledné dva challengerové turnaje a jeden z nich sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 − 1 =