Home Najdôležitejšie ATP prichádza s prísnymi opatreniami: Porušenie pravidiel? Pokuta 20-tisíc dolárov

ATP prichádza s prísnymi opatreniami: Porušenie pravidiel? Pokuta 20-tisíc dolárov

by Roderik Pastier
tenisová raketa

NEW YORK – Vzhľadom na to, že Tour má byť oficiálne obnovená prvýkrat od marca tohto roku, ATP vydalo oficiálny zoznam opatrení, ktoré bude nutné prísne dodržiavať. Pravidlá obsahujú pokyny pre hráčov, zamestnancov a ďalšie zúčastnené strany. Nedodržiavanie nižšie uvedených pravidiel bude sankcionované mastnou pokutou až do výšky 20-tisíc dolárov.


Tenisové orgány stanovili prísny rad opatrení, ktoré majú dodržiavať predovšetkým samotní hráči v súvislosti s pravidlami sociálneho dištancovania. Musia sa tiež dodržiavať aj ďalšie preventívne opatrenia vzťahujúce sa na každú udalosť.

Pravidlá zavedené ATP

Zoznam pravidiel jasne uvádza, že porušenie akéhokoľvek opatrenia bude považované za porušenie „kódexu správania“.

ATP umožnilo uskutočnenie tlačových konferencií s minimálnym odstupom medzi hráčom a novinárom najmenej 2 metre.

Pokiaľ ide o účasť divákov na zápase, v súbore pravidiel sa uvádza, že turnaje musia mať minimálnu kapacitu miest na sedenie na hlavnom kurte, okrem prípadov schválených tenisovými orgánmi.

Zahrnutá je aj potreba dodatočného zdravotníckeho personálu okrem liečby chorôb a zranení hráčov. Ďalší personál bude slúžiť hlavne na testovanie hráčov na COVID-19.Zberači loptičiek budú mať povolené manipulovať len s loptičkami, nebudú môcť podávať hráčom uteráky, ako tomu bolo doteraz.

Po každom zápase, musí byť každá vec, ktorá bola v kontakte s empajrovým rozhodcom vydezinfikovaná pred začiatkom ďalšieho zápasu.

So samotnými hráčmi na turnaji budú môcť byť len dvaja členovia trénerského personálu.

Používanie šatní by sa malo čo najviac obmedziť a malo by byť využívané iba na prípravu pred zápasom.

V prípade zostávajúcich turnajov v roku 2020 sa veľkosť pavúka modifikuje na samotných turnajoch vzhľadom na situáciu COVID-19.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 − eight =