Dominic Thiem
Dominic Thiem (Foto: TASR/AP - Bernat Armangue)

FOTO Smola sa mu lepí na päty: Thiem nebude štartovať na ATP Cupe ani v Sydney, účasť na AO je otázna

VIEDEŇ – Rakúsky tenista Dominic Thiem musí zo zdravotných dôvodov odložiť vstup do sezóny. Bývalý šampión US Open sa kvôli chorobe odhlásil z ATP Cupu a z nasledujúceho turnaja v Sydney. O štarte na Australian Open, ktoré v Melbourne začne 17. januára, sa rozhodne do konca decembra, aby mal prípadne čas odcestovať do Austrálie.


Dvadsaťosemročný Thiem sa chystal na návrat na kurty po dlhotrvajúcom zranení zápästia, kvôli ktorému od júna nehral. Teraz ale na sústredení v Dubaji ochorel a miesto preletu do Austrálie zamieril domov.

„Bohužiaľ som v Dubaji prechladol (test na COVID-19 mám negatívny) a minulý týždeň som nemohol vôbec trénovať. Nebol by som preto v takej fyzickej kondícii, aká by bola potreba pre štart na ATP Cupe av Sydney,“ uviedol Thiem na twitteri.

„Po tom, čo som nemohol posledných šesť mesiacov hrať, nemôžem teraz riskovať, že návrat uponáhľam a znova sa zraním,“ dodal.Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Nick Kyrgios

VIDEO Nadal nestratil ani set, Kyrgios vybojoval päťsetovú drámu: Dám si pohár červeného vína a bude to dobré

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal skompletizoval zoznam štvrťfinalistov dvojhry vo Wimbledone. Víťaz rekordných 22 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × four =