Home Najdôležitejšie Veľký zvrat v kauze čínskej tenistky: Šuaj Pcheng popiera, že by niekoho obvinila zo sexuálneho napadnutia

Veľký zvrat v kauze čínskej tenistky: Šuaj Pcheng popiera, že by niekoho obvinila zo sexuálneho napadnutia

by Roderik Pastier
Šuaj Pcheng

PEKING – Čínska tenistka Šuaj Pcheng pre singapurské noviny uviedla, že jej vyjadrenie na sociálnej sieti je nedorozumením a nikoho neobvinila zo sexuálneho napadnutia. Ženská tenisová asociácia (WTA) má však stále obavy, či je športovkyňa skutočne v bezpečí.


“Rada by som zdôraznila veľmi dôležitú vec, nikdy som nepovedala ani nenapísala nič, čo by niekoho obviňovalo zo sexuálneho útoku na moju osobu,” povedala v nedeľu tenistka.

Šuaj Pcheng údajne začiatkom novembra obvinila vplyvného čínskeho politika a bývalého vicepremiéra Kao-li Čanga zo sexuálneho napadnutia a dlho po tom o nej nikto z tenisovej komunity nepočul. Mlčanie čínskej vlády v reakcii na žiadosti o informácie o tenistke podnietilo dokonca výzvy na bojkot ZOH 2022.

WTA pozastavila pre obavy o tenistku konanie turnajov svojho okruhu v Číne vrátane Hongkongu. V roku 2021 plánovala zorganizovať v Číne 11 podujatí, no pre pandémiu koronavírusu sa žiadne z nich nekonalo. Informácie priniesla AFP.Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nine + 18 =