Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP)

Federerov prehľad príjmov, ktorý ho aktuálne vyniesol na pozíciu najbohatšieho športovca sveta

Roger Federer v poslednej dobe šokoval svet tým, že sa stal najviac zarábajúcim športovcom v roku 2020 a zanechal za sebou obvyklých kandidátov ako Cristiana Ronalda, Lionela Messiho a Floyda Mayweathera. Švajčiarsky maestro zarobil ohromujúcu sumu vo výške 106,3 milióna dolárov pred zdanením podľa zoznamu, ktorý zostavila spoločnosť Forbes.


Je tu však jedna položka z jeho príjmu, ktorá upútala tenisových priaznivcov. Švajčiar si hraním tenisu zarobil „len“ 6,3 milióna dolárov. A čo zvyšných 100 miliónov? Tie boli bezpochyby získané jednak od sponzorov, jednak od jeho vlastnej značky.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

These are challenging times for everyone and nobody should be left behind. Mirka and I have personally decided to donate one million Swiss Francs for the most vulnerable families in Switzerland. Our contribution is just a start. We hope that others might join in supporting more families in need. Together we can overcome this crisis! Stay healthy! Dies sind herausfordernde Zeiten für uns alle und niemand sollte zurückgelassen werden. Mirka und ich haben beschlossen, persönlich eine Million Schweizer Franken für die am stärksten gefährdeten Familien in der Schweiz zu spenden. Unser Beitrag ist nur ein Anfang. Wir hoffen, dass sich andere anschließen, um noch mehr bedürftige Familien zu unterstützen. Gemeinsam können wir diese Krise überwinden! Bleibt gesund! Nous vivons une période difficile pour nous tous et personne ne doit être laissé pour compte. Mirka et moi avons décidé de personnellement faire don d’un million de francs suisses aux familles les plus défavorisées en Suisse. Notre contribution n’est qu’un début. Nous espérons que d’autres se joindront à nous pour aider encore plus de familles dans le besoin. Ensemble, nous pouvons surmonter cette crise! Restez en bonne santé!

Príspevok, ktorý zdieľa Roger Federer (@rogerfederer),

Vlastné značky športovcov sa v dnešnej dobe stali veľmi atraktívnymi. V porovnaní s minulosťou, je to pre športovcov skvelý príjem. Portfólio príjmov Rogera je vo svete športu bezkonkurenčné. Medzi 13 veľkých značiek, ktoré sa s ním spájajú patria Barilla, Moet, Chandon a Rimowa, ktorí za jeho služby platia od 3 do 30 miliónov dolárov. To ho udržiava v elitnej spoločnosti s najlepším golfistom Tigerom Woodsom, ktorý je jedným z ďalších športovcov, ktorý zarába 100 miliónov dolárov vrátane sponzorstva.

Akým iným spôsobom zarába Roger Federer ešte peniaze?

Švajčiar je veľmi inteligentný „podnikateľ“, preto je na čele tohto rebríčka. Vlastní výrobu s topánkami a okrem iného má správcovskú firmu so svojim agentom Tonym Godsickom, ktorý spolupracuje aj s del Potrom, Alexandrom Zverevom alebo s americkým talentom Cori Gauffovou.



V poslednej dobe sa Federer upísal aj japonskému výrobcovi Uniqlo. Desaťročná zmluva s touto firmou mu prinesie neuveriteľných 300 miliónov dolárov. Nedávna akvizícia jeho ikonického „RF“ loga od Nike mu sľubuje nepredstaviteľné odmeny. Švajčiar má o budúcnosť postarané, aj po skončení aktívnej tenisovej kariéry bude patriť dlhodobo do hornej polovice rebríčku najlepšie zarábajúcich športovcov.

Zdroj: TS

About Roderik Pastier

Check Also

tenisová raketa

VIDEO Skrat Portugalca obletel celý svet: Školácka chyba na sieti ho stála zápas

MAIA – Počas tohto týždňa prebiehajú posledné dva challengerové turnaje a jeden z nich sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen + thirteen =