Home Najdôležitejšie Federer nie je ani tým druhým najlepším: Niekdajší wimbledonský šampión prekvapil fanúšikov

Federer nie je ani tým druhým najlepším: Niekdajší wimbledonský šampión prekvapil fanúšikov

by Majo Malinovský
Roger Federer

LONDÝN – V neustálych debatách o tom, kto je najlepším tenistom histórie sa najčastejšie spomínajú tri hviezdne mená: Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer. A práve švajčiarsky velikán je pre jeho najväčšiu fanúšikovskú základňu a tiež rekordných 20 grandslamových titulov často označovaný ako ten jediný GOAT (God of all times). Niekdajší wimbledonský šampión má ale na to iný názor.Federer preňho nie je ani dvojkou

Viacerí tenisoví odborníci síce Federera považujú za tenisovú modlu, ktorá svojou charizmou a mágiou na kurte pritiahne na tribúny najviac fanúšikov, ale švajčiarskeho velikána nepokladajú za najlepšieho hráča všetkých dôb. Tento názor zastáva aj wimbledonský šampión z roku 1987 Pat Cash, ktorý dokonca švajčiarskeho fenoména neradí ani na druhú priečku.

Rodák z austrálskeho Melbourne označil za najlepšieho tenistu Djokoviča, potom preferuje Nadala a až na treťom mieste stojí 20-násobný grandslamový šampión. Faktorom, ktorý zavážil, je vzájomná bilancia s najväčšími rivalmi, v ktorej Federer výrazne zaostáva. S Nadalom má na konte 16 výhier a 26 prehier, s Djokovičom tiež negatívnu bilanciu 23:28.„Každý hovorí, že Federer je najväčší hráč všetkých dôb, ale nie je to ani druhý najväčší hráč všetkých dôb. Je tomu ťažké uveriť, ale ak ste najlepší, mali by ste mať pozitívnu vzájomnú bilanciu s niektorým z dvoch najväčších súperov. Určite by to bol prvý faktor,“ uviedol rázne Cash pre UBI Tennis.

Niekdajšia svetová štvorka sa potom zastavila aj pri baletkovskom tenisovom štýle bez väčšej námahy, ktorý Federer produkuje aspoň v posledných rokoch. Cash zdôraznil, že Švajčiar nie je jednoducho doma na určitých povrchoch ako napríklad pomalý halový a jeho tenis na nich pripomína skôr starú školu.Djokovič prekoná rekordy Federera

Aj keď aktuálna svetová štvorka drží na mužskom okruhu pozoruhodné rekordy, Cash verí, že Djokovič ich dokáže všetky prelomiť: “Vyvinul útočnejšiu hru. Pomalé povrchy a ťažké lopty mu skutočne nesedia. Je fenoménom vďaka svojim rekordom, ale Djokovič bude najlepší.” Kým Roger už vyhrával prvé grandslamové trofeje, Djokovič len vyzrel na profesionálny okruh. Federer mal na konte už 12 najcennejších titulov, kým Nole dosiahol svoj prvý v austrálskom Melbourne. Viacerí odborníci sa zhodujú, že pred príchodom Djokoviča na scénu to ale bola len “slabá éra tenisu”.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × one =