Home Najdôležitejšie Kužmová aktuálne bez trénera. Úspešná spolupráca napísala svoju poslednú kapitolu

Kužmová aktuálne bez trénera. Úspešná spolupráca napísala svoju poslednú kapitolu

by Roderik Pastier

BRATISLAVA – Slovenská tenistka Viktória Kužmová (22) ukončila spoluprácu s trénerom Michalom Mertiňákom, pod vedením ktorého sa dostala do elitnej svetovej päťdesiatky.


40-ročný Mertiňák bol v rebríčku štvorhry najvyššie na dvanástej priečke. S našou slovenskou tenisovou jednotkou začal spolupracovať na konci sezóny 2017, kedy sa nachádzala až v druhej stovke rebríčku WTA. Výkony košickej rodáčky mali pod Mertiňákom stúpajúcu tendenciu. V marci 2019 už bola na 43. mieste, no následne výkony Kužmovej neboli uspokojujúce.

Od spomínaného marca 2019 s príchodom antukovej časti sezóny začala akoby stagnovať. Až do konca sezóny jej dosiahnuté maximum na turnajoch bolo štvrťfinále a s tým nemohla byť rozhodne spokojná. Začiatok tejto sezóny bol rozpačitý, Viki z deviatich zápasov vyhrala len štyri. Počas pandémie koronavírusu sa rozhodla k radikálnej zmene. „Po dlhšom uvažovaní som sa rozhodla ukončiť spoluprácu s trénerom Mertiňákom. Cítila som to tak, že potrebujem zmenu. Momentálne trénujem s otcom a mám sparingy v NTC,” uviedla pre RTVS Kužmová.Otázka nového trénera

Nového trénera ešte nemá, v rozhovore naznačila, že by mohlo ísť o domáceho odborníka. „Nemám v pláne trénovať v zahraničí a chcem ostať určite na Slovensku,” uzavrela pre RTVS Kužmová.

Zdroj: RTVS

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 + 16 =