Roger Feder, Rafael Nadal
Roger Federer a Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Pavel Golovkin)

VIDEO Federer ohuruje aj strýka a extrénera Nadala: Chcel by som, aby vyhral všetky zápasy

MALLORCA – Svojou neuveriteľnou hrou a neprehliadnuteľným tenisovým umením zaujal švajčiarsky velikán Roger Federer (38) mnohých hneď od svojho nástupu na okruh ATP. Medzi jeho obdivovateľmi nechýba ani strýko a zároveň extréner jeho úhlavného rivala Rafaela Nadala – Toni Nadal (59).


Federer je tým najlepším

Dnes už bývalý tréner a strýko aktuálnej svetovej dvojky Nadala sa v nedávnom rozhovore vyjadril na adresu švajčiarskeho fenoména, ktorý stále udivuje skvelou hrou aj napriek pokročilému športovému veku. „Pre mňa je vynikajúci hráč. Rád často sledujem Rogera Federera. Keby som nebol strýkom a trénerom Rafaela, chcel by som, aby vyhral všetky zápasy. Veľmi sa mi páči jeho hra, pretože je nie len veľmi elegantný, ale tiež veľmi efektívny,“ uviedol strýko Toni v rozhovore pre program Eurosportu Cut´s Cut.

Toni Nadal a Rafael Nadal (Foto: TASR/AP)

Chvály na adresu Švajčiara prichádzajú zo všetkých strán, ale kto z hviezdneho tria je tým najlepším v histórii? „Viem, že Federer je tým najlepším, neviem kto by ním ešte mohol byť, možno Rod Laver alebo Rafael, nie je príliš ďaleko pozadu. Ale momentálne je Federer najlepší,“ dodáva Toni Nadal na adresu Rogera.Nadal ho má na dosah

A zatiaľ to potvrdzujú aj historické štatistiky, keď 38-ročný rodák z Bazileja s 20 grandslamovými titulmi vedie rebríček, ale jeho synovec Rafa už na vyrovnanie rekordu stráca len jediný grandslamový triumf, ktorý by si mohol pripísať už v tomto roku na obľúbenom Roland Garros, ak sa podľa plánu ešte odohrá.

Roger Federer a Rafael nadal (Foto: TASR/AP)

33-ročný Nadal rozhodne má pozíciu celkovej jednotky vo svojich rukách, netreba ale zabúdať ani o rok mladšieho Djokoviča, ktorý je za Rafom len o dva grandslamy pozadu no a stále v hre je aj švajčiarsky líder Federer, ktorý tiež ešte verí v pridanie nejakého najcennejšieho titulu. Otázne ale je, do kedy bude kvôli pandémii koronavírusu tenisový kolotoč pozastavený, momentálne sú zrušené všetky turnaja až do 31. júla.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

VIDEO Tenisový comeback roka? Bieloruska prehrávala 0:6, 0:4, ale zápas nakoniec vyhrala

OSTRAVA – Päť prehratých bodov ju delilo od potupnej prehry bez zisku jediného gemu. Sabalenková …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 4 =