Home Audio/video Arogantný Federer? Na kritiku Djokovičovej mamy zareagovala niekdajšia americká svetová jednotka

Arogantný Federer? Na kritiku Djokovičovej mamy zareagovala niekdajšia americká svetová jednotka

by Majo Malinovský

MIAMI – Pred pár dňami matka srbskej svetovej jednotky Novaka Djokoviča – Dijana označila švajčiarskeho tenisového velikána Rogera Federera za trochu arogantného, keď sa odvolala na minuloročné epické wimbledonské finále, v ktorom jej Nole napokon ušiel hrobárovi z lopaty.


Roddick reaguje na kritiku Federera

Pani Djokovičová uviedla, že napriek arogancii Federera jej syna v epickom wimbledonskom finále zachránil samotný Boh a vnútorná viera Djokovičovcov. Teraz sa k jej slovám vyjadril bývalý rival Rogera a niekdajšia svetová jednotka Američan Andy Roddick, podľa ktorého útočné komentáre z tábora Djokovičovcov sú úplne zbytočné a vôbec nepasujú na švajčiarskeho maestra. “Je to jednoducho zbytočné. Neviem, či to môžeme hodiť za hlavu. Myslím si, že by to asi nebolo jedno z mojich prvých 6000 slov, ktoré by som použil na opis Rogera,“ uviedol Roddick pre Tennis Channel, keď sa pýtali na jeho názory na komentáre mamy Djokoviča.

Američan s Federerom prehral za kariéru až 22 z 26 duelov, ale v ich poslednom vzájomnom meraní síl na domácej pôde v Miami Rogera po boji dokázal zdolať.Ataky z tábora Djokovičovcov mohla priniesť aj nedávna kritika, ktorej musel Novak čeliť v uplynulých týždňoch potom, čo najprv verejne odmietol prípadnú povinnú vakcináciu proti novému typu koronavírusu a následne hlásal, že je možné zmeniť toxickú vodu na pitnú iba za pomoci vlastných myšlienok a emócií.

Andy Roddick
Andy Roddick (Foto: TASR/AP – Elise Amendola)

Kontroverzné názory neuberajú na veľkosti Djokoviča

Roddick sa ale domnieva, že názorové nezhody s Djokovičom na rozličné problémy by nemali nikomu uberať na názore v tom, akým veľkým tenistom Nole bezpochyby je. Američan vie, že z tábora Djokovičovcov vyšlo v posledných dňoch viacero kontroverzných tvrdení, ale rozhodne kvôli tomu Srba nezatracuje: “Nie je to jednoduché, keď nesúhlasíte s postojom niekoho na osobnej úrovni, ale stále ho môžete považovať za naozaj priateľského a môžete ho radi sledovať. Nemalo by to však meniť vaše názory na to, čo dosiahol na kurte,” dodáva Roddick.Niekdajšia americká svetová jednotka berie svetonázory fenomenálneho Srba mimo jeho tenisovej kariéry a úspechov: “To, čo si myslím o jeho postojoch k veľkým svetovým otázkam, ktoré sa práve teraz dejú a čo dosiahol v športe, sú pre mňa dve úplne odlišné veci a Novak bol neuveriteľný. Určite má reálnu šancu byť najlepším tenistom všetkých čias bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím v určitých záležitostiach“ uzavrel dnes už 37-ročný Američan, ktorý mal v kariére s Nolem pozitívnu bilanciu 5:4 i keď naposledy mu ešte v roku 2012 na OH v Londýne hladko podľahol 2-6, 1-6.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen + 14 =