Foto: TASR

Wilander: „Nepotrebujeme dominantného hráča ako je Federer“

NEW YORK – Tzv. veľkej štvorke (Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovič, Andy Murray) roky pribúdajú a je jasné, že sa jej dominancia v dohľadnej dobe skončí. Na budúcnosť tenisu sa pozreli Švéd Mats Wilander a Nemec Boris Becker.

„Federer už nemôže hrať veľa rokov. Nadal a Djokovič majú pred sebou o pár sezón viac. Kto ich nahradí? Nebude to nový Federer. Bude to súperenie? Nepotrebujeme žiadnu superstar, ale zaujímavé súboje. Nepotrebujeme dominantného hráča ako je Federer,“ predniesol svoju úvahu sedemnásobný grandslamový šampión Wilander.

Becker sa na budúcnosť pozrel z trochu iného uhla: „Myslím, že tenis sa nakoniec o seba postará sám. Musíme tomu dať len čas. Nie je tu žiadny ďalší Federer, ale je potrebné, aby mladí chlapci tenisovo rástli a porážali súčasných top hráčov ešte predtým ako skončia. Novak je späť, Rafa hrá stále svoju hru, keď je zdravý. Ak by ho niekto ako Dominic Thiem zdolal na Roland Garros, bolo by to oveľa zaujímavejšie.“

Najmladšími tenistami na okruhu, ktorí už majú grandslamový titul, sú momentálne Chorvát Marin Čilič a Argentínčan Juan Martín del Potro. Obaja oslávia ešte v septembri okrúhle 30. narodeniny.

About Michal Pokrivka

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová proti 15-ročnej súperke musela odvracať črtajúcu sa senzáciu: Na turnaji v Ostrave zabojuje o hlavnú súťaž!

OSTRAVA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila na halovom turnaji v Ostrave do finále …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − 4 =