Home Najdôležitejšie VIDEO Veľké sklamanie českých fanúšikov: Kvitová skvele rozohraté finále v špecifických podmienkach nedotiahla

Petra Kvitová

BERLÍN – Favorizovaná česká tenistka Petra Kvitová nedotiahla spanilú jazdu na berlínskom exhibičnom podujatí Bett1 Aces Berlin do víťazného konca. Po suverénnych triumfoch s Petkovičovou aj Bertensovou v boji o titulu nestačila na hviezdnu ukrajinskú súperku Jelinu Svitolinovú.

Aktuálna svetová päťka síce začala nepresvedčivo, keď úvodný set prehrala s favorizovanou Češkou 3:6, potom sa ale so špecifickými podmienkami v areáli bývalého letiska Tempelhof dokázala popasovať lepšie ako svetová dvanástka Kvitová.

Rozbehnutá Kvitová na Ukrajinku nestačila

Tá do finále postúpila naozaj suverénnym spôsobom, keď s obidvomi kvalitnými súperkami stratila v zápase len po päť hier, ale to sa obidva zápasy odohrávali na Kvitovej milovanom trávnatom povrchu. Finále sa kvôli podmienkam presunulo do haly a aj keď aj napriek tomu bola pred finálovým súbojom v rebríčku WTA nižšie postavená Češka, na hviezdnu Ukrajinku jej nestačilo ani vyhraté úvodné dejstvo.

Petra Kvitová podáva v hangári bývalého letiska Tempelhof (Foto: TASR/AP – Markus Schreiber)

Ukrajinka v druhom sete už jasne dominovala, zvíťazila 6:1 a v poslednom supertajbrejku mala tiež výrazne navrch a napokon sa radovala po triumfe 10:5. Pre Svitolinovú to bolo už druhé víťazstvo nad Kvitovou po sebe, v predchádzajúcich siedmich vzájomných súbojoch sa vždy radovala česká tenistka.

Zdroj: Gravia

Dostane šancu na reparát

Tá bude mať v Nemecku šancu na reparát. Už od dnes totiž v Tempelhofe štartuje aj druhé berlínske podujatie. Kvitová bude rovno nasadená do sobotňajšieho semifinále, v ktorom ju vyzve víťazka domáceho súboja Petkovičová verzus Alexandra Vecicová. V druhom štvrťfinále si zmerajú sily Bertensová so Sevastovovou a víťazka v boji o finále narazí na premožiteľku Kvitovej Svitolinovú, s ktorou si tak Češka môže v priebehu pár dni zopakovať finálový súboj.